Instagramový hit: Vázy ve tvaru nahého ženského těla. Koupili byste si takovou?

Řezané květiny jsou láska, zvláště teď v sezoně něžných pivoněk a pryskyřníků. Krásná kytice si nicméně žádá i reprezentativní vázu, která bude ideálně zdobit interiér i sama o sobě. Jestli právě takovou hledáte, inspirujte se i na Instagramu.

Módní influencerky zavřené doma v době karantény se místo outfitů dělily i o zákoutí svých domovů. A překvapivě často se na nich opakovaly hliněné a keramické vázy ve tvaru ženského těla. Všechny označené fotografie na Instagramu přitom ukazují na jedno jediné jméno: Anissa Kermiche.

Loading

Pohledná Londýňanka, která se za touto stejnojmennou značkou skrývá, se kromě navrhování váz zabývá i tvorbou luxusních šperků, nicméně jsou to právě vázy, po kterých je nyní poptávka. Začalo to přitom klasicky – Anissa měla jasnou představu, jakou vázu by chtěla do svého interiéru, nikde však takovou nenašla (nejspíš neznala českého designéra Jana Čapka a jeho nádhernou Pin-Up vázu inspirovanou tvarem ženského pozadí a nohou). Takže si ji vytvořila sama. Svůj první kousek pojmenovala Madla lásky podle širokých boků a současně oboustranných uch, za které můžete vázu chytit.

Loading
Loading

Další váza byla pro změnu inspirována ženským trupem – ten je zachycen v ležérním postoji s rukou v bok. Následovala spolupráce na podporu prevence rakoviny prsu, ze které vzešla nádherná váza Breast Friends. Není divu, že jsou vázy Anissy Kermiche tak populární, připomínají krásu starověkých řeckých soch, ale mají v sobě i nadsázku Věstonické venuše. Jsou sexy, ale je z nich cítit i humor a nadsázka. Působí robustně, ale současně perfektně vyjadřují křehkost ženského těla. A nejlépe samozřejmě vypadají, když k sobě naaranžujete různé tvary.

Loading
Loading

Kde koupíte krásnou vázu do svého interiéru? Inspirujte se v galerii.