Tlustá, nebo hubená? Kamarádky pózují ve stejném oblečení!

Módní průmysl je i v době, kdy je takzvaný body shaming odsuzován, stále vůči ženám s většími velikostmi často nemilosrdný. A přesně na to se snaží upozornit mladá plus size modelka svým projektem Style Not Size. 

Dominikánská plus size modelka Denise Mercedes bojuje za ženy všech tvarů i velikostí již delší dobu. Je například zakladatelkou instagramové kampaně #becauseitsmybody. Její zápal nadchl už několik značek, jako například Forever21, Target nebo JCPenney, které s ní navázaly spolupráci.

Teď se pustila do dalšího projektu s názvem Style Not Size. Ten spočívá v tom, že pózuje a tančí se svou štíhlou kamarádkou Mariou Castellanos ve stejných outfitech na TikToku. Obě jsou oblečeny naprosto stejně, jen s tím rozdílem, že Maria má velikost 6 (naše 36) a Denise velikost 14 (naše 44). Mezi výběry oblečení nechybí odvážné transparentní halenky, crop topy, krátké sukně i šaty nebo třeba bikiny.

Loading
Loading

Denise vybírá záměrně odvážné oblečení, protože se snaží zbourat módní stereotypy, že určité kousky nejsou vhodné pro holky „krev a mlíko“.

Loading
Loading

Jejich videa mají miliony shlédnutí, a tak je už teď jasné, že rozhodně mají smysl!

Loading
Loading