Barva oblečení o vás prozradí mnoho. Jakou zvolit na první schůzku?

Barva oblečení o vás prozradí mnoho. Jakou zvolit na první schůzku? Zdroj: Shutterstock

Barva oblečení o vás prozradí mnoho. Jakou zvolit na první schůzku?
2
Fotogalerie

Co si obléct na první rande? Tohle o vás prozradí barva outfitu

Šanci zaujmout a udělat dobrý dojem na prvním rande máte pouze jednu. Roli hraje každý detail, od úsměvu až po oblečení.

Téměř každá žena je ochotna lákat si hlavu hodiny tím, co si vezme na sebe. Pochopitelně včetně módní přehlídky před zrcadlem.

Trochu sexy, ale ne vulgární nebo přehnaně vyzývavý. Oblečení by mělo být sofistikované, ale ne usedlé. Zakrýt by mělo nějaké ty drobné či větší nedostatky. Na výrazně krátké sukně a hluboké výstřihy zapomeňte.

Ideální outfit?

Pozor, správný střih a délka nejsou všechno. Mají zvolené kousky oblečení a doplňky správnou barvu?

Barvy významně ovlivňují celkový dojem, který vyvoláte. Co si podle výzkumů myslí o barvách ženy a působí stejně i na muže?

Pokračování 2 / 4

Červená je obecně vnímána jako dramatická sexy barva. Budí vůbec nejrozporuplnější emoce. Především muži vnímají červenou barvu jako příliš smělou, vyzývavou a arogantní. Ženy, které ji nosí, na sebe prý příliš upozorňují. U žen může vyvolávat závist a agresivitu.

Růžová není tak nepřehlédnutelná jako červená. Je to ovšem barva, která je často spojována s dětinskostí a nedospělostí. Pouhých 5 procent mužů si ji spojuje s inteligencí. Pokud chcete zabodovat u chytrého chlapa, růžovou nechte doma.

Žlutá je optimistická, kreativní a zlepšuje náladu. Prý podněcuje mozek ke zvýšené aktivitě. Možná ale muži začnou daleko více spekulovat o vaší osobnosti. Vnímají ji totiž jako sebestřednou. Její nositelky se prý snaží zaujmout za každou cenu. Jsou namyšlené a arogantní.

Oranžová je silná a často opomíjená barva. Je srdečná, energická, aktivní, sportovní a mladistvá. Klíč k nošení oranžové je v pozorném výběru odstínů a kombinací.

Pokračování 3 / 4

Modrá je dobrá! Cítíte se v ní jako doma? Berte ji! Vyjadřuje důvěryhodnost a spolehlivost. Snadno se kombinuje s jinými barvami.

Čím je odstín modré hlubší, tím silněji působí. Vyjadřují sílu, klid a spolehlivost. Zelenomodrá a tyrkysová naopak evokují mládí, svěžest a energii. Krásně vyniknou v kombinaci se stříbrnými šperky.

Zelená působí klidně a harmonicky, lidé si ji spojují s přírodou, vyrovnaností, přátelstvím a pohodou. Jasně zelené odstíny navozují pocit aktivity, sebevědomí, vzrušení a změny. Tmavé odstíny zelené přinášejí klid a pohodu. Žlutozelená je ideální pro sport a zábavu.

Hnědá je sice uhlazená a konzervativní, ale na rande si ji raději neberte. Pokud nějaká barva není sexy, pak je to právě ona. Sice dokáže uklidnit, ale zároveň z vás udělá tuctovou myš bez špatky sebevědomí.

Pokračování 4 / 4

Černá je klasika a sázka na jistotu. Sluší prakticky každému a navíc umí ledacos schovat. Nejčastěji je spojována se sebevědomím, inteligencí a také mužům i ženám připadá sexy.

Také je ze všech barev nejméně spojována s negativními vlastnostmi. Výjimečně může působit odtažitě, chladně a nepříliš originálně. V kontrastu s bílou působí silně a nadčasově, podtrhuje autoritativní vzhled.

Bílá vzbuzuje důvěru, může ale působit také sterilně a bezcitně. Je dobrým akcentem pro zimu. Chcete-li vyjádřit čistotu a nevinnost, oblečte si bílou.

Šedá nemusí být nudná. Oživit ji můžete zajímavým střihem, látkou či vzorováním. Zajímavě působí kombinace šedé s aktivnějšími barvami jako je žlutá, červená nebo červenofialová. Spíš než na rande si ji ale oblečte na pracovní pohovor nebo do kanceláře.

A jak dopadli muži? U většiny žen bodují pánové, kteří na první rande vyrazí v šedé, modré nebo černé. V létě nezklame bílá v kombinaci s béžovými odstíny.