Když velí dítě: Metoda BLW je trend, který stojí za vyzkoušení. Jak na to?

Asi každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo zdravé a spokojené. Velký podíl na celkové pohodě miminka má jeho jídelníček, a to nejen z hlediska složení, ale i co se týče způsobu, jakým se nejmladší člen rodiny stravuje. I proto se v posledních letech na výsluní dostala metoda BLW (Baby Led Weaning neboli dítětem vedené odstavování), které kojencům usnadňuje přechod z maminčina mléka na běžnou stravu. Proč stojí za to BLW vyzkoušet a jak s ním začít?

Mít děti je velká zodpovědnost. Neustále se o někoho bojíte, staráte se, aby neměl hlad, dobře spal, především ale aby byl spokojený. Dětský úsměv je pak tou nejlepší odměnou, ale nebudeme si nic nalhávat, rodičovství je prostě náročné. Dvojnásob to platí pro čerstvé rodiče, kteří se spoustu věcí musí učit za pochodu. Jak si to celé alespoň trochu ulehčit? Zaměřte se na to, co miminko jí!

Správná výživa je základ

Právě ve výživě totiž leží značná část celkové fyzické i psychické pohody dítěte. Pokud je to možné, prvních šest měsíců života dítě výhradně kojte. Dítě ve věku od 1 do 3 let by pak mělo denně vypít až 500 ml mléka. Jenže co dělat, když už se nedostává toho mateřského? Kravské mléko pro miminka není vhodné, a to kvůli vysokému podílu bílkovin. Dětské ledviny nejsou na takovou nálož připravené.

TIP NA VIDEO: Jak poznáte, že je vaše dítě hladové?

Skvělou alternativou mohou být kojenecká a batolecí mléka Sunar. Jejich složení je inspirováno mateřským mlékem, proto v nich najdete mléčný tuk a řadu prospěšných látek důležitých pro správný růst a vývoj dítěte, například vitamíny A, B, C, D, E a K, vápník, železo či omega 3 mastné kyseliny. Výrobky Sunar mají zároveň regulovaný obsah bílkovin, aby je dětské tělíčko dobře zpracovalo.

Od 6. měsíce života dítěte můžete mléko částečně nahrazovat také nemléčnými příkrmy. Ty mohou mít formu ovocných a zeleninových přesnídávek, pokud ale chcete vést dítě k samostatnosti a dopřát mu co nejdříve pocit, že je plnohodnotným členem domácnosti, zkuste metodu BLW. Ta je momentálně velmi v kurzu. Co to znamená, jaké jsou její přínosy a jak s ní začít?

Článek pokračuje v následujících kapitolách.>>>