Kýč i barvy, ale stylově! Kde koupit nejkrásnější dekor na velikonoční stůl?

1 min čtení

1 min čtení

Velikonoční svátky si s Vánocemi v ničem nezadají, přinejmenším pokud jde o výzdobu slavnostního stolu. Letošním trendem jsou svěží barevné akcenty, rostlinné i zvířecí motivy a také přírodní nebo bílý základ, který vybalancuje trochu toho roztomilého kýče.

Minimalistický dekor je krásný a stále má svou platnost, ale jaro a Velikonoce především mají do domova vnést zeleň a svěžest. Proto současně stoupá obliba porcelánu zdobeného tradičními jarními motivy. Přispívá k ní jednak lifestylový a módní trend zvaný cottagecore, který nás skrze dekor či oblečení symbolicky vrací ke kořenům – na venkov, k babičce, na chalupu a podobně. Takže klidně oprašte a vytáhněte všechny porcelánové zajíčky, slepičky a také ubrusy. (Tip: Lněný ubrus na míru si můžete objednat třeba přes web Na-chalupe.cz)

TIP NA VIDEO: Tři jednoduché a vtipné tipy na velikonoční dekoraci

Loading

V poslední době se ve stolovacím dekoru také čím dál více uplatňuje eklektický přístup – to znamená, že můžete kombinovat i zdánlivě nesourodé solitéry. Souvisí to se vzrůstajícím zájmem o vintage kousky z šedesátých, sedmdesátých a klidně i osmdesátých let, tedy takové, které naše maminky uchovávaly v zasklených obývacích stěnách. Jestli už je doma rodiče nemají, nevadí. Můžete se podívat i po antik obchodech – svoje úlovky nabízí on-line například Komodi Vintage. Tipy na velikonoční dekorace z obchodů zaměřených na bytový design pro změnu najdete ve fotogalerii.

Loading