Seriál versus realita: 11 outfitů princezny Diany, které uvidíme v páté řadě Koruny

2 min čtení

2 min čtení

Nejočekávanější řada seriálu Koruna (The Crown) je tu a soudě dle fotografií a upoutávky nemohli tvůrci vybrat lepší představitelku princezny Diany než Elizabeth Debicki. Velkou roli v tomto případě hraje i princeznin ikonický styl. Pojďme se podívat, které outfity společně s Lady Di v seriálu znovu ožijí.

Pátá řada seriálu Koruna (The Crown), která má na Netflixu premiéru 9. listopadu, nás zavede do nejočekávanější dekády – do devadesátých let. Tehdy se královna Alžběta II. musela vypořádat s ničivým požárem na hradě Windsor i s rozpadem manželství tří ze čtyř potomků – jako první vyměnila partnera princezna Anna, později oznámili rozluku Charles s Dianou a nakonec nevydržel ani vztah Edwarda s živelnou Sarah Ferguson. To se samozřejmě neobešlo bez zájmu tisku.

TIP NA VIDEO: Paláce, sídla a chalupy královny Alžběty II.

Stejně jako tehdy i nyní v seriálu bude největší pozornost soustředěna na princeznu Dianu, která tragicky zahynula při autonehodě 31. srpna 1997. Na počátku devadesátých let bylo jasné, že se její vztah s Charlesem nezadržitelně hroutí. Poté, co tehdejší následník trůnu v roce 1994 v televizním interview nevyvrátil, že Dianu podváděl s Camillou, provedla Diana svou slavnou módní pomstu – v den, kdy se rozhovor měl vysílat, oblékla ikonické malé černé šaty od řecké designérky Christiny Stambolian, kterým dnes nikdo neřekne jinak než revenge dress (nebo také fuck you dress). Tvůrci Koruny tento historický moment samozřejmě nemohli vynechat.

Soudě dle dalších fotografií z natáčení a z upoutávky na nové díly se dočkáme také repliky neméně odvážných šatů od Catherine Walker s hlubokým výstřihem, které opět dráždily Buckinghamský palác. Devadesátá léta obecně přinesla do Dianina stylu odvážnější střihy – její look tehdy nově definoval Gianni Versace, který pro ni navrhl několik přiléhavých mini šatů na ramínka s hranatým hlubokým dekoltem. Elizabeth Debicki, nejnovější představitelka populární princezny, zatím byla zachycena pouze v róbě podobného stylu, která je kombinací několika Dianiných modelů. Přitom některé z jejích legendárních večerních šatů by si přesnější a propracovanější napodobení rozhodně zasloužily.

Elizabeth Debicki coby princezna Diana v páté sérii Koruny. / Profimedia.cz

Zatímco někde si tvůrci vystačili s podobným stylem, jinde se snažili o maximální přesnost. Debicki se tak v podstatě převtěluje do Diany během královské návštěvy Zimbabwe nebo když společně s Charlesem (nově ho hraje Dominic West) doprovází Williama do školy u příležitosti jeho prvního dne na Etonu. Uvidíme také červené pouzdrové šaty s páskovou aplikací nebo sukňový lila kostým. A dočkáme se rovněž velice věrné plavkové módy, jež v Dianině životě symbolizuje jednak vytouženou svobodu, ale i neustálý dohled paparazzi, které se jí nedařilo setřást ani po rozvodu s Charlesem. A jak známo, hon na Dianu vrcholil v létě 1997 – v době, kdy na jihu Francie trávila dovolenou se svým přítelem Dodim Al-Fayedem.