.

. Zdroj: Profimedia.cz

Khalid Abdalla a Elizabeth Debicki během natáčení 6. řady seriálu Koruna.
Princezna Diana a Dodi Al-Fayed ve výtahu pařížského hotelu Ritz (30. srpna 1997)
Elizabeth Debicki jako princezna Diana v 6. řadě seriálu Koruna
Princezna Diana na cestě z fitness klubu (1995)
Elizabeth Debicki jako princezna Diana v 6. řadě seriálu Koruna
30
Fotogalerie

Seriál versus realita: Outfity princezny Diany, které uvidíme v 6. řadě seriálu Koruna

Předchozí řada seriálu Koruna zanechala diváky v těch nejnapínavějších momentech. Dějově totiž skončila ve chvíli, kdy se princezna Diana seznamuje s Dodim Al-Fayedem. Tento týden se konečně dočkáme pokračování, v němž se osud slavného páru tragicky naplní. Které outfity princezny Diany se tvůrci rozhodli replikovat tentokrát?

Zatímco dřívější řady seriálu Koruna zpravidla mapovaly jednu celou dekádu, v případě posledních dvou sérií se tvůrci rozhodli učinit výjimku. Pátá končí v roce 1997, kdy se princezna Diana seznamuje se svou velkou láskou Dodim, synem egyptského byznysmena Mohameda Al-Fayeda. Šestá řada se posléze nevyhnutelně přibližuje momentu jejich tragické smrti, která sice v seriálu explicitně zobrazena nebude, nicméně okolnosti, které k ní vedly, si diváci budou moci připomenout. A spolu s nimi i Dianin „pozdní“ šatník.

TIP NA VIDEO: Seriál Koruna vrcholí, podívejte se na trailer k 6. řadě.

Video placeholde

Z traileru a fotografií pořízených během natáčení je zatím patrné, že se štáb v čele se scenáristou Peterem Morganem (mimochodem bývalým zetěm Karla Schwarzenberga) soustředil především na okamžiky britské bulvární štvanice nebo na Dianinu charitativní činnost. Její představitelka Elizabeth Debicki oblékla například ikonický outfit z Angoly, v němž Diana v klasické bílé košili neohroženě prochází minovým polem. Záběr s růžovou košilí zase evokuje charitativní zastavení v Bosně, kam princezna přijela podpořit přeživší minových výbuchů. Dočkáme se rovněž plavkové módy, jež v Dianině životě symbolizuje jednak vytouženou svobodu, ale i osamělost umocněnou neustálým dohledem paparazzi. Jak známo, hon na Dianu vrcholil v létě 1997, kdy na jihu Francie trávila dovolenou s Dodim Al-Fayedem.

Připomeňme, že v minulé řadě jsme mohli zhlédnout například repliku malých černých šatů od Christiny Stambolian, kterým se neříká jinak než revenge dress, nebo neméně odvážných šatů od Catherine Walker s hlubokým výstřihem, kterými Diana dráždila Buckinghamský palác. Debicki se také v podstatě převtělila do Diany během královské návštěvy Zimbabwe, kde oblékla kostýmek v safari stylu, nebo když s Charlesem (Dominic West) v modrém saku doprovázela Williama do školy u příležitosti jeho prvního dne na Etonu. Viděli jsme rovněž věrný sukňový lila kostým nebo červenou lyžařskou péřovku. Ne vždy se však tvůrci drží historických reálií a někdy repliku Dianina outfitu použijí v jiném kontextu.

Nejvěrnější outfity princezny Diany z obou posledních řad seriálu si prohlédněte ve fotogalerii v úvodu článku.