Než půjdu spát

Než půjdu spát Zdroj: iStock.com

Bake Lively
Sheryl Sandberg
Ellen DeGeneres
Emma Roberts
Gwyneth Paltrow
8
Fotogalerie

Večerní rituály úspěšných žen. Jak zklidňují svou mysl?

Chcete být úspěšnou ženou, a tak noci trávíte nad tabulkami a emaily a pracujete do úmoru. Protože si myslíte, že to je jediná cesta k úspěchu. Spánek pak považujete za luxus. Možná je to ta správná cesta, ale možná také ne. Nejlepší se je učit od těch, co jim kariéra šlape jako hodinky. Jak vypadají večery a noci úspěšných žen?

Inspiraci a odpovědi na své otázky týkající se kariéry hledáme u těch, kterým to funguje. Ať jsou to kamarádky, nadřízené, podnikatelky nebo slavné osobnosti, zajímá nás jediné: Jak to dělají, co dělají, jaké mají rituály, jak organizují svůj čas, mají vůbec někdy volno? Tady jsou odpovědi žen, které patří mezi ty šťastně úspěšné. Tyhle ženy vědí, jak maximalizovat svůj čas a minimalizovat stres.

Pokračování 2 / 8

Arianna Huffington, šéfredaktorka, AOL Huffington Post Media Group

Arianna Huffington
Arianna Huffington | Zdroj: Shutterstock.com

Není žádným tajemstvím, že Arianna je zastánkyní spánku. Koneckonců, mediální magnátka napsala knihu Revoluce spánku. Jak k tomu dospěla? V rozhovoru pro TEDW, v roce 2010, vysvětlila, že se po těžkém vyčerpání, které prodělala a přivodilo jí zranění, dozvěděla o důležitosti spánku. A aby byl opravdu kvalitní, rozhodla se z ložnice vyhodit elektroniku, zejména televizi a počítač. Společnost jí v oblasti informací dělá kniha a ke čtení před spaním povzbuzuje i ostatní ženy.

Pokračování 3 / 8

Gwyneth Paltrow, herečka a zakladatelka Goop

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow | Zdroj: Shutterstock.com

Přemýšlela jste někdy o tom, jak to že Gwyneth Paltrow zůstává tak klidná, vyrovnaná a dokonale zorganizovaná navzdory skutečnosti, že má rodinu, hereckou kariéru, úspěšnou firmu, nejprodávanější kuchařku a nespočet dalších závazků? Určitě ano. Po pár zpovědích v médiích prozradila, že spoléhá na svůj koupací rituál na konci chaotického dne. "Každý večer si dopřávám solnou lázeň Epsom, abych se zastavila," řekla Elle. "Používám mnoho organických esenciálních olejů." Tlaková masáž důležitých bodů na těle a zvuk vody v koupelně jsou dokonalým protějškem rušného dne.

Pokračování 4 / 8

Oprah Winfrey, herečka, producentka, filantropka

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey | Zdroj: Shutterstock.com

Oprah Winfrey, ikona inspirace a hvězda "Wrinkle in Time", je synonymem úspěchu. Vzhledem k tomu, že vždy vypadá, jakože zvládá dělat několik projektů najednou, můžeme se divit, jak se jí daří zůstat v pohodě. Vypadá klidně a zdá se, že s přehledem zvládá velké napětí a tlak. Její relaxační tajemství je ale překvapivě jednoduché. "Večer si dopřávám koupel před spaním, je to rituál," řekla Winfrey Harper´s Bazaaru. "Jsem profesionálka v koupání – mám různé bublinky, soli, vůně a oleje."

Pokračování 5 / 8

Sheryl Sandberg, generální ředitelka společnosti Facebook

Sheryl Sandberg
Sheryl Sandberg | Zdroj: Shutterstock.com

Její večerní odpočinkový čas začíná odchodem z kanceláře. "Každý den v 17:30 odcházím z kanceláře, takže jsem doma na večeři s dětmi v 18 hodin," řekla Sheryl. Nějakou dobu jí ovšem trvalo, než se přestala cítit provinile, když opouštěla kancelář ještě za světla, aby si mohla hrát s dětmi. Měla pocit, že by to chtělo ještě pracovat, odpovídat na maily... ale povedlo se. Teď už ví i to, že když je čas na postel, všechny přístroje musí být vypnuty, aby si užila nepřetržitý spánek.

Pokračování 6 / 8

Blake Lively, herečka

Bake Lively
Bake Lively | Zdroj: Shutterstock.com

Herečka, máma a vášnivá labužnice Blake Lively má jedno jediné tajemství: čokoládu. "Nemůžu začít a ani skončit svůj den bez šálku horké mléčné čokolády. Pár čtverečků hořké čokolády je i přes den balzámem pro moji psychiku," říká Blake Marie Claire.

Pokračování 7 / 8

Ellen DeGeneres, komička

Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres | Zdroj: Shutterstock.com

Praktikuje transcendentální meditaci a před spaním je součástí její večerní rutiny. Tento jedinečný druh meditace je definován jako „technika pro sejmutí úzkosti a podpory harmonie a seberealizace“. Ellen DeGeneres praktikuje meditaci založenou na opakování mantry a jógových pozic pocházející od indického guru Maharishi Mahesh Yogi. "Podle této techniky můžete snížit chronickou bolest, úzkost, vysoký krevní tlak a cholesterol," vysvětluje komička.

Pokračování 8 / 8

Emma Roberts,herečka

Emma Roberts
Emma Roberts | Zdroj: Shutterstock.com

Když přijde na její večerní rutinu, herečka říká, že najde útěchu v tom, že se zkroutí do křesla se svou oblíbenou knihou. "Miluju čtení. Není nic lepšího než mít dobrou knihu, od které se nemůžete odtrhnout."

Doporučujeme

Načíst další články