Večerní rituály úspěšných žen. Jak zklidňují svou mysl?

29. května 2018 • 06:00
 • Chcete být úspěšnou ženou, a tak noci trávíte nad tabulkami a emaily a pracujete do úmoru. Protože si myslíte, že to je jediná cesta k úspěchu. Spánek pak považujete za luxus. Možná je to ta správná cesta, ale možná také ne. Nejlepší se je učit od těch, co jim kariéra šlape jako hodinky. Jak vypadají večery a noci úspěšných žen?

  Inspiraci a odpovědi na své otázky týkající se kariéry hledáme u těch, kterým to funguje. Ať jsou to kamarádky, nadřízené, podnikatelky nebo slavné osobnosti, zajímá nás jediné: Jak to dělají, co dělají, jaké mají rituály, jak organizují svůj čas, mají vůbec někdy volno? Tady jsou odpovědi žen, které patří mezi ty šťastně úspěšné. Tyhle ženy vědí, jak maximalizovat svůj čas a minimalizovat stres.

 • Arianna Huffington, šéfredaktorka, AOL Huffington Post Media Group

   

  Arianna Huffington Arianna Huffington Autor: Shutterstock.com

  Není žádným tajemstvím, že Arianna je zastánkyní spánku. Koneckonců, mediální magnátka napsala knihu Revoluce spánku. Jak k tomu dospěla? V rozhovoru pro TEDW, v roce 2010, vysvětlila, že se po těžkém vyčerpání, které prodělala a přivodilo jí zranění, dozvěděla o důležitosti spánku. A aby byl opravdu kvalitní, rozhodla se z ložnice vyhodit elektroniku, zejména televizi a počítač. Společnost jí v oblasti informací dělá kniha a ke čtení před spaním povzbuzuje i ostatní ženy.

 • Gwyneth Paltrow, herečka a zakladatelka Goop

  Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow Autor: Shutterstock.com

  Přemýšlela jste někdy o tom, jak to že Gwyneth Paltrow zůstává tak klidná, vyrovnaná a dokonale zorganizovaná navzdory skutečnosti, že má rodinu, hereckou kariéru, úspěšnou firmu, nejprodávanější kuchařku a nespočet dalších závazků? Určitě ano. Po pár zpovědích v médiích prozradila, že spoléhá na svůj koupací rituál na konci chaotického dne. "Každý večer si dopřávám solnou lázeň Epsom, abych se zastavila," řekla Elle. "Používám mnoho organických esenciálních olejů." Tlaková masáž důležitých bodů na těle a zvuk vody v koupelně jsou dokonalým protějškem rušného dne.

 • Oprah Winfrey, herečka, producentka, filantropka

   
  Oprah Winfrey Oprah Winfrey Autor: Shutterstock.com

  Oprah Winfrey, ikona inspirace a hvězda "Wrinkle in Time", je synonymem úspěchu. Vzhledem k tomu, že vždy vypadá, jakože zvládá dělat několik projektů najednou, můžeme se divit, jak se jí daří zůstat v pohodě. Vypadá klidně a zdá se, že s přehledem zvládá velké napětí a tlak. Její relaxační tajemství je ale překvapivě jednoduché. "Večer si dopřávám koupel před spaním, je to rituál," řekla Winfrey Harper´s Bazaaru. "Jsem profesionálka v koupání – mám různé bublinky, soli, vůně a oleje."

 • Sheryl Sandberg, generální ředitelka společnosti Facebook

   

  Sheryl Sandberg Sheryl Sandberg Autor: Shutterstock.com

  Její večerní odpočinkový čas začíná odchodem z kanceláře. "Každý den v 17:30 odcházím z kanceláře, takže jsem doma na večeři s dětmi v 18 hodin," řekla Sheryl. Nějakou dobu jí ovšem trvalo, než se přestala cítit provinile, když opouštěla kancelář ještě za světla, aby si mohla hrát s dětmi. Měla pocit, že by to chtělo ještě pracovat, odpovídat na maily... ale povedlo se. Teď už ví i to, že když je čas na postel, všechny přístroje musí být vypnuty, aby si užila nepřetržitý spánek.

   

 • Blake Lively, herečka

   

  Blake Lively Blake Lively Autor: Shutterstock.com

  Herečka, máma a vášnivá labužnice Blake Lively má jedno jediné tajemství: čokoládu. "Nemůžu začít a ani skončit svůj den bez šálku horké mléčné čokolády. Pár čtverečků hořké čokolády je i přes den balzámem pro moji psychiku," říká Blake Marie Claire.

 • Ellen DeGeneres, komička

  Ellen DeGeneres Ellen DeGeneres Autor: Shutterstock.com
  Praktikuje transcendentální meditaci a před spaním je součástí její večerní rutiny. Tento jedinečný druh meditace je definován jako „technika pro sejmutí úzkosti a podpory harmonie a seberealizace“. Ellen DeGeneres praktikuje meditaci založenou na opakování mantry a jógových pozic pocházející od indického guru Maharishi Mahesh Yogi. "Podle této techniky můžete snížit chronickou bolest, úzkost, vysoký krevní tlak a cholesterol," vysvětluje komička.

 • Emma Roberts,herečka

  Emma Roberts Emma Roberts Autor: Shutterstock.com

  Když přijde na její večerní rutinu, herečka říká, že najde útěchu v tom, že se zkroutí do křesla se svou oblíbenou knihou. "Miluju čtení. Není nic lepšího než mít dobrou knihu, od které se nemůžete odtrhnout."

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy