Oblíbená barva: Co prozradí o vašich vztazích a povaze?

26. května 2018 • 06:00
 • Možná byste na první dobrou řekla, že červená rovná se divokost, bílá nevinnost a tak dále a tak dále. Ale tak jednoznačné to není a vaše oblíbená barva o vás prozradí mnohem více. Které dávají přednost lidé kreativní, duchovní nebo přirození lídři?

  Bílá

  Bílá je v naší kultuře symbolem čistoty a nevinnosti, je to ale i barva, která pomáhá přemýšlet. Tuhle barvu vyhledávají ti, kteří ve svém životě vyhledávají svěží vítr a také ho dokáží leckam přinést. Do vztahů, do rodiny i mezi přátele.

 • Žlutá

  Autor: iStock.com
  Barva slunce zlepšuje náladu, povzbuzuje činnost mozku a oživuje paměť. Žlutou milují chytří a zábavní lidé, většinou ti, v jejichž společnosti je ostatním moc dobře.

 • Oranžová

  Autor: iStock.com
  Také oranžová je barva vřelosti, družnosti a optimismu. Pomáhá proti rozladěnosti a špatné náladě, protože umí probudit ztracenou víru, probouzí zvědavost a chuť experimentovat. Milují ji i extroverti, kterým je nejlíp, když jsou středem pozornosti.

 • Růžová

  Růžová barva umí kromě romantických citů vzbudit také soucit . Na druhou stranu ale symbolizuje nezralost a naivitu. Každopádně pokud zbožňujete růžovou, jste plná emocí, citlivá, vřelá, přátelská, máte otevřené srdce a toužíte po romantických gestech.

 • Červená

  Autor: iStock.com
  Červená je barva životní síly a energie. Dodává odvahu a pochopitelně  zvyšuje sex-appeal. Je tahle barva váš favorit? Pak jste zřejmě srdečná, upřímná, ale občas až příliš impulzívní. 

 • Fialová

  Autor: iStock.com
  Milovníci fialové jsou ostatními vnímáni jako srdeční lidé. Je to barva umělců, je symbolem kreativity, ale také elegance. Lidé, kteří k ní tíhnou, jsou oduševnělí a mívají srovnané priority.

 • Modrá

   

  Autor: iStock.com
  Modrá je barva vody a nejčastěji evokuje klid. Pomůže uvolnit stres a napětí, pomáhá také ale otevřít mysl a naladit se na vlastní intuici. Milovníci modré jsou klidní, věrní a také přizpůsobiví.

 • Zelená

  Autor: iStock.com
  Žádná jiná barva neumí tak uklidnit jako právě zelená. Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje a ideální, pokud potřebujete načerpat nové síly. „Zelení“ lidé jsou srdeční, přátelští, plní energie, nemají problém pomáhat, rozdávat lásku a motivovat ostatní.

 • Šedá

  Autor: iStock.com
  Šedá je směsí světla a temnoty. A stejně tak lidé, kteří jí dávají přednost, mohou mít buď strach vyniknout, nebo potřebu splynout s davem, nebo naopak velkou vnitřní jistotu a vyrovnanost.

 • Hnědá

  Autor: iStock.com
  Hnědá je barva hlíny, a tedy země. Lidé, kteří jí dávají přednost, jsou spolehliví, pokorní a stojí pevně nohama na zemi. Ostatní je vyhledávají proto, že jsou z nich cítit klid a rozvaha.

 • Černá

  Autor: iStock.com
  Černá je slavnostní, sexy a tajemná. Dávají jí přednost citlivé duše, které láká tajemno a mystika. Někdy ji upřednostňují lidé, kteří mají potřebu se před ostatními schovat. Černá barva jim pomůže zůstat sami sebou a v klidu, když to kolem bouří.

Autor: redakce Ženy.cz
Klíčová slova:  barvypsychotest
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy