...

... Zdroj: iStock.com

Oblíbená barva: Co prozradí o vašich vztazích a povaze?

Možná byste na první dobrou řekla, že červená rovná se divokost, bílá nevinnost a tak dále a tak dále. Ale tak jednoznačné to není a vaše oblíbená barva o vás prozradí mnohem více. Které dávají přednost lidé kreativní, duchovní nebo přirození lídři?

Bílá

Bílá je v naší kultuře symbolem čistoty a nevinnosti, je to ale i barva, která pomáhá přemýšlet. Tuhle barvu vyhledávají ti, kteří ve svém životě vyhledávají svěží vítr a také ho dokáží leckam přinést. Do vztahů, do rodiny i mezi přátele.

Pokračování 2 / 11

Žlutá

...
... | Zdroj: iStock.com

Barva slunce zlepšuje náladu, povzbuzuje činnost mozku a oživuje paměť. Žlutou milují chytří a zábavní lidé, většinou ti, v jejichž společnosti je ostatním moc dobře.

Pokračování 3 / 11

Oranžová

...
... | Zdroj: iStock.com

Také oranžová je barva vřelosti, družnosti a optimismu. Pomáhá proti rozladěnosti a špatné náladě, protože umí probudit ztracenou víru, probouzí zvědavost a chuť experimentovat. Milují ji i extroverti, kterým je nejlíp, když jsou středem pozornosti.

Pokračování 4 / 11

Růžová

Růžová barva umí kromě romantických citů vzbudit také soucit . Na druhou stranu ale symbolizuje nezralost a naivitu. Každopádně pokud zbožňujete růžovou, jste plná emocí, citlivá, vřelá, přátelská, máte otevřené srdce a toužíte po romantických gestech.

Pokračování 5 / 11

Červená

...
... | Zdroj: iStock.com

Červená je barva životní síly a energie. Dodává odvahu a pochopitelně – zvyšuje sex-appeal. Je tahle barva váš favorit? Pak jste zřejmě srdečná, upřímná, ale občas až příliš impulzívní.

Pokračování 6 / 11

Fialová

...
... | Zdroj: iStock.com

Milovníci fialové jsou ostatními vnímáni jako srdeční lidé. Je to barva umělců, je symbolem kreativity, ale také elegance. Lidé, kteří k ní tíhnou, jsou oduševnělí a mívají srovnané priority.

Pokračování 7 / 11

Modrá

...
... | Zdroj: iStock.com

Modrá je barva vody a nejčastěji evokuje klid. Pomůže uvolnit stres a napětí, pomáhá také ale otevřít mysl a naladit se na vlastní intuici. Milovníci modré jsou klidní, věrní a také přizpůsobiví.

Pokračování 8 / 11

Zelená

...
... | Zdroj: iStock.com

Žádná jiná barva neumí tak uklidnit jako právě zelená. Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje a ideální, pokud potřebujete načerpat nové síly. „Zelení“ lidé jsou srdeční, přátelští, plní energie, nemají problém pomáhat, rozdávat lásku a motivovat ostatní.

Pokračování 9 / 11

Šedá

...
... | Zdroj: iStock.com

Šedá je směsí světla a temnoty. A stejně tak lidé, kteří jí dávají přednost, mohou mít buď strach vyniknout, nebo potřebu splynout s davem, nebo naopak velkou vnitřní jistotu a vyrovnanost.

Pokračování 10 / 11

Hnědá

...
... | Zdroj: iStock.com

Hnědá je barva hlíny, a tedy země. Lidé, kteří jí dávají přednost, jsou spolehliví, pokorní a stojí pevně nohama na zemi. Ostatní je vyhledávají proto, že jsou z nich cítit klid a rozvaha.

Pokračování 11 / 11

Černá

...
... | Zdroj: iStock.com

Černá je slavnostní, sexy a tajemná. Dávají jí přednost citlivé duše, které láká tajemno a mystika. Někdy ji upřednostňují lidé, kteří mají potřebu se před ostatními schovat. Černá barva jim pomůže zůstat sami sebou a v klidu, když to kolem bouří.