Video placeholde

Na začátku jsem modely prsou a varlat vozila v IKEA tašce, říká Vacková z Loono

Kateřina Vacková je lékařka a zakladatelka neziskové organizace Loono, která se věnuje zdravotní prevenci a má za sebou několik úspěšných programů včetně mírně kontroverzní kampaně #prsakoule. Dnes pod organizací působí přes 100 lidí, jaké ale byly její začátky? A co obnášel vývoj aplikace, kterou Loono spustí v květnu 2022? Na to odpověděla v prvním díle pořadu Ženy v byznyse.

Organizační tým o 25 lidech a k tomu více než sedm desítek studentů medicíny a lékařů, kteří provádějí odborná školení nebo distribuují informační materiály v regionech po celé České republice. Tak dnes vypadá struktura neziskové organizace Loono, kterou v roce 2015 založila Kateřina Vacková.

Internistka toho času působící ve Fakultní nemocnici Bulovka se rozhodla věnovat prevenci a zdravotní osvětě ve velkém poté, co sama prošla léčbou rakoviny vaječníků. V roce 2016 ji časopis Forbes zařadil do žebříčku 30 pod 30. „Na začátku jsem byla sama a za svoje studentské peníze jsem po škole, o víkendech, zkrátka když jsem měla čas, jezdila po celé republice. Modely prsou a varlat jako pomůcky k přednáškám jsem vozila v IKEA tašce,“ vzpomíná Vacková na začátky Loono a první kampaň nazvanou #prsakoule, která se věnovala prevenci onkologických onemocnění. Dočkala se bouřlivých reakcí, a to i proto, že se šířila organicky skrze sociální sítě.

Po sedmi letech působení má Loono za sebou už celkem čtyři kampaně, ta poslední se i s ohledem na události poslední dvou let věnovala duševní pohodě coby nedílné součásti zdraví. Jak je Vacková zpětně hodnotí? Jak se organizace postupně proměňovala? Co ji osobně vedení neziskovky naučilo? A co uživatelům nabídne nová aplikace Preventivka, kterou Loono vyvinulo a kterou spustí v květnu 2022? O tom MUDr. Kateřina Vacková mluvila s moderátorkou Sárou Indrákovou v novém díle pořadu Ženy v byznyse.

Pořad Ženy v byznyse je společný projekt webu Ženy.cz a deníku E15 o byznysovém a marketingovém pozadí různých podnikatelských sfér z pohledu úspěšných žen, které se zapsaly do tváře české byznysové scény.