Mnich, který prodal své ferrari - Robin Sharma

Mnich, který prodal své ferrari - Robin Sharma Zdroj: archiv firem

Alchymista - Paulo Coelho
Falešná Pařížanka - Kamila Boudová
Skafandr a motýl - Jean-Dominique Bauby
Odstartuju si své sny
Jíst, meditovat, milovat - Elizabeth Gilbertová
7
Fotogalerie

Knihy, které vám pomohou na cestě za vašimi sny

Každý má své sny, jenže také každého z nás v jejich realizaci spoustu věcí brzdí. Jak se pohnout z místa? Jak si věřit? Nejlepším motorem je vidět, jak někdo jiný se ke změně odhodlal, šel snu vstříc, porazil strach. Pojďte si přečíst, jak o své sny zabojovali jiní.

Chcete na rok přestat pracovat a jet kolem světa? Toužíte mít vlastní firmu? Chcete napsat knihu? Chcete žít šťastnější a naplněnější život? Ale máte spoustu výmluv, strachů, kterých se ne a ne zbavit, nebo si táhnete jinou kouli u nohy. Přečtěte si tyto knihy a možná uvidíte věci v jiném světle a dostanete chuť konečně něco dělat pro sebe.

Pokračování 2 / 7

Alchymista – Paolo Coelho

Jak pomůže na cestě za vašimi sny? Vlije vám krev do žil a chuť do života, pokud se necítíte dobře a myslíte si, že nic, co děláte, nemá smysl.

Alchymista - Paulo Coelho
Alchymista - Paulo Coelho | Zdroj: archiv firem

Štěstí nenajdeme ve věcech a lidech kolem sebe, ale ten největší poklad je v nás. O čemž nás přesvědčí vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Cesta je plná znamení, která se ukáží v momentě, kdy už chce hledání vzdát. Otázka pro vás: Jste dostatečně otevřeni příležitostem, které kolem vás nenápadně procházejí?

Co na ni říkáte: „Hezký příběh o tom, jak i obyčejný člověk může zažít neobyčejné věci, když naslouchá svému srdci a nechá se vést svým osobním příběhem. Knížka je plná mouder a protkaná známými citáty. Jak už zde bylo zmíněno, podobá se Malému princi.“ Linda, recepční

Pokračování 3 / 7

Skafandr a motýl – Jean-Dominique Bauby

Jak pomůže na cestě za vašimi sny? Donutí vás uvědomit si, že dny utíkají velmi rychle a nikdy nevíte, co se stane. Proto je potřeba si začít plnit sny hned teď. Není čas čekat.

Skafandr a motýl - Jean-Dominique Bauby
Skafandr a motýl - Jean-Dominique Bauby | Zdroj: archiv firem

Skutečný, emotivní příběh autora, bývalého šéfredaktora časopisu Elle. Jean-Dominique Bauby byl dynamický a úspěšný čtyřicetiletý muž, který měl krásnou manželku, ještě hezčí milenku, dvě malé děti a prestižní zaměstnání. Jednoho dne nevstal z místa řidiče svého luxusního kabrioletu a nevrátil se zpátky do svého života. Vlivem mozkové příhody kompletně ochrnul a oněměl, postihl ho tzv. syndrom uzamčení. Jediné, co spojovalo jeho nezasaženou mysl s okolním světem, bylo levé oko. Díky terapeutce a rafinovanému systému dorozumívání, který pro něj vytvořila, „namrkal“ svou knihu. Popisuje své pocity, životní události a sebezpytování, důrazně nám připomene naše štěstí z postele, ze které my můžeme vstát.

Co na ni říkáte: „Čtivě napsaný silný příběh. Není možné se zcela vcítit do autorových pocitů, protože podle mě si nikdo z nás neumí ani představit, jaké to je žít se syndromem uzamčení, pokud se můžeme volně pohybovat a není pro nás nic lehčího než prostě promluvit, když chceme vyjádřit nějakou myšlenku. Uvědomila jsem si, že všechny ty všední, samozřejmé činnosti, které denně vykonáváme by vlastně samozřejmostmi být vůbec nemusely. Někdy stačí jeden okamžik a vše je jinak.“ Lenka, učitelka angličtiny

Pokračování 4 / 7

Továrna na sny – Anie Songe

Jak pomůže na cestě za vašimi sny? Poznáte, že plnit sny se dají kdekoliv na planetě. Cesta není vždy procházka růžovým sadem, ale kdyby to bylo jednoduché, nikdy byste si to tak neužili. A navíc začnete věřit sami v sebe.

Továrna na sny - Anie Songe
Továrna na sny - Anie Songe | Zdroj: archiv firem

Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony ze života. Holka, která žila se svým přítelem v Anglii, Thajsku a teď jsou rok na Bali, kde mají svůj malý resort na konci světa. Anie je blogerka a v minulém životě byla mořská víla. Nepokoušejte se jí to vymluvit, nepovede se vám to. Kromě slov vás cestou za splněnými sny budou provázet krásné ilustrace.

Co na ni říkáte: Spousta inspirace a krásných vět. Už od začátku nebudete chtít, aby kniha skončila. Odvaha a dokonalá symbióza. Příběh dvou lidí, kteří se nebáli a rostli, padali, zvedali se, no a teď si žijí v ráji na konci světa. Pokud jste se třeba na cestě životem malinko ztratili, jsem přesvědčená, že po přečtení těchto řádků budete znovu věřit v sami sebe, lásku a splněné sny.“ Kate, youtuberka

Pokračování 5 / 7

Mnich, který prodal své ferrari – Robin S. Sharma

Jak pomůže na cestě za vašimi sny? Zapracujete na své osobnosti, poznáte lépe sami sebe a uvědomíte si, co opravdu chcete.

Mnich, který prodal své ferrari - Robin Sharma
Mnich, který prodal své ferrari - Robin Sharma | Zdroj: archiv firem

Kniha se zabývá aktuálním tématem existenciální krize naší uspěchané doby a ukazuje způsoby, jak si nastavit mysl a hodnoty tak, abychom byli vyrovnanější a šťastnější. Kniha patří mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julian Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou života.

Co na ni říkáte: „Při čtení této knihy jsem nabrala takovou dávku životní síly a energie, cítila jsem, že překonám všechny překážky a vkročím směle do nové kapitoly svého života... taková síla to je. Co věta, to velké moudro a hloubka slov, která se dotkne až dřeně samotného člověka. Přečtěte si ji také... nebudete litovat! Můžete jen získat.“ Hanka, manažerka

Pokračování 6 / 7

Jíst, meditovat, milovat – Elizabeth Gilbertová

Jak pomůže na cestě za vašimi sny? Pozor, po přečtení tohoto příběhu si možná sbalíte věci a odjedete do světa! Konečně uděláte první krok ke změně ve vašem životě.

Jíst, meditovat, milovat - Elizabeth Gilbertová
Jíst, meditovat, milovat - Elizabeth Gilbertová | Zdroj: archiv firem

Nalezení rovnováhy mezi konzumním životem a vnitřním štěstím. Vyprávění ženy, moderní ambiciózní Američanky, která má všechno – manžela, dům a úspěšnou kariéru. Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, ji pohlcují panika, zoufalství a zmatek. Odhodlá se tedy k radikálnímu kroku a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa. Ukazuje se, jak je důležité udělat první krok k tomu, abychom se rozhoupali ke změně v našich životech, pokud nejsme šťastní. Motto je nalezení rovnováhy mezi konzumním životem a vnitřním štěstím.

Co na ni říkáte: Jíst, meditovat, milovat je typická kniha pro moderní ženu o moderní ženě. Vůbec se nedivím, že patří mezi bestsellery. Příběh totiž začíná tam, kde se spousta žen po třicítce nachází – rozvádí se, v novém vztahu to neklape, touží po něčem jiném, než od nich společnost očekává. Rozhodně se jedná o velmi inspirativní čtení. Co může hodně čtenářů odradit, je to, že podstatná část knihy se věnuje popisům samotného osobního rozvoje a duševního růstu, něco ve stylu New Age." Hanka, fitness trenérka

Pokračování 7 / 7

Falešná Pařížanka – Kamila Boudová

Jak pomůže na cestě za vašimi sny? Zjistíte, že někdy to, o čem jste snila, není tak krásné a ideální, a navede vás to jiným, lepším směrem. Ukáže vám nové možnosti.

Falešná Pařížanka - Kamila Boudová
Falešná Pařížanka - Kamila Boudová | Zdroj: archiv firem

Kamila snila o velkém městě, slávě a šampaňském. Ale kariéra módní návrhářky se zvrhla dokonce ještě dřív, než se za svým snem odstěhovala do Paříže, kde se pokazilo i všechno ostatní. Místo skvělého života v hlavním městě módy začíná předem prohraný boj o získání statutu Pařížanky a uznání společnosti. Na pokraji osobního bankrotu i fyzických sil se rozhodla otočit kola osudu a stát se Falešnou Pařížankou. Přestat slepě následovat místní nesmyslné společenské konvence a určovat vlastní pravidla hry. Své zkušenosti začala formou vtipných a nezaměnitelně osobních sloupků popisovat v Pravém domácím časopisu, odkud byl už jen krůček k vlastní knize.

Co na ni říkáte: „Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, ač to nebylo poprvé, co jsem o paní Boudové slyšela. Falešná Pařížanka je velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do Kamily příběhu hned po přečtení prvních řádků. Ukáže vám fast fashion z té skutečné stránky a inspiraci nejen pro šatník, ale především pro životní směr. “ Simona, studentka VŠE

Doporučujeme

Načíst další články