...

... Zdroj: Profimedia.cz

Motivační injekce od Oprah Winfrey

Je miláčkem milionu lidí, kteří hltají její slova. Dává jim energii, touhu a odvahu. Ve světě byznysu je považována za špičku. V jejím životě nešlo nic hladce, dostala lekce, ze kterých se jen tak někdo nevzpamatuje, ale ona se nevzdala a tvrdě pracovala. Má styl, vysokou inteligenci a obrovskou empatii. Naučte se něco od této ženy.

Její lidskost, vliv a síla jí přispěly k snazšímu pomáhání lidem, nikdy však nezapomněla na sociální cítění a vlastní původ. Řadí se mezi nejbohatší filantropku na světě a přispívání na charitu je pro ni samozřejmostí. Své zkušenosti si nenechává pro sebe, šíří je dál. Pojďme si od ní do nového roku nabrat trochu odvahy pro dny a měsíce další.

Zaměřte se na to dobré

To, na co se soustředíte, se zvětšuje. Jestli se koncentrujete na něco dobrého, dostáváte toho více. Buďte vděční za to, co máte, a nakonec získáte ještě víc. Pokud své vědomí soustředíte jenom na to, co vám chybí, nebudete mít nikdy ničeho dost. Když se soustředíte na nedostatek a ubohost, dostanete jich ještě víc. Najděte ve svém životě něco dobrého, zaměřte se na to a buďte za to vděčni každý den. Máte skvělou rodinu, všichni si rozumíte, partnera, se kterým jste jedna duše? Zaměřte se na ně. Připomínejte si to, když je vám úzko. Vaše zaměření se záhy změní.

Čím více budete chválit a oslavovat svůj život, tím více bude hoden oslavy.

Občas musíte zažít i nezdar

Zkuste udělat nějakou věc, o které si myslíte, že ji nedokážete. Začínejte drobnostmi. Učte se od dětí. Kolikrát spadly z kola, měly sedřená kolena, ale nevzdaly to. A jak to dopadlo? Dnes jezdí jako Fíci. Nepovede se vám to. Zkuste to ještě jednou. Podruhé to bude lepší. Jediní lidé, kteří nikdy neutrpí nezdar, jsou ti, kteří se drží při zemi a hvězdné výšky je nečekají.

Můžete mít všechno, co chcete. Jen to nemůžete mít všechno najednou.

V životě budete trpět nezdary, budete se dopouštět chyb, můžete se proto třeba i naštvat, ale vzdát to nesmíte nikdy. Musíte to zkoušet znovu a znovu. Nezdar neutrpí pouze ten, kdo se neodhodlá vylézt ze své komfortní zóny. Smějte se nezdarům tak dlouho, dokud nedosáhnete úspěchu.

Nebojte se růst a zvyšte svůj potenciál

Jen tak přežíváte, lebedíte si ve stereotypu, nebo využíváte svého talentu, schopností, vědomostí na maximum? Smysl života je v růstu, abyste se naplno stala tím, kým být máte. Vaším cílem by mělo být vyrůst natolik, abyste mohla pomáhat jiným. Otázka tedy zní: Využíváte svůj potenciál na maximum? Veškerý smysl života spočívá v tom, abychom se naplno stali tím člověkem, kterým je nám souzeno být.

Obklopujte se pouze lidmi, kteří vás pozvednou výš.

Doporučujeme

Načíst další články