Knihy, které přečtete jedním dechem a ještě se naučíte historii

Říkáte si někdy, že vaše znalosti historie a toho, jaký má vliv na náš současný život, jsou omezené? Z učiva základní školy si pamatujete útržky bez souvislostí a v mnohých debatách je pro vás Google nejlepším přítelem? Pokud se chcete v tomto směru někam posunout, máme pro vás tip: Přečtěte si následující knížky. Budou vás bavit a ta historie a souvislosti se k vám dostanou jen tak mimochodem, jako takový milý bonus.

Ken Follett - Století

Trilogie Století je naprostá bomba – dějiny 20. století popsané na strhujícím příběhu několika fiktivních rodin. Samozřejmě jsou hrdinové vybráni tak, abyste jejich prostřednictvím mohli být u všech důležitých událostí. Postupně se seznámíte s rodinou ruských dělníků, welšských horníků, s rodinou anglického aristokrata, s rodinami rakouskými, německými a americkými, jejichž osudy se prolínají.

A zatímco vás budou zajímat jejich všední starosti, jako například, jestli seženou něco k jídlu, jestli se ti dva do sebe zamilují a co na to řekne jejich příbuzenstvo, ocitnete se u toho jen tak mimochodem u diplomatického řešení toho, jestli vypukne první světová válka, dostanete se do francouzských zákopů nebo prožijete doslova na vlastní kůži dobytí zimního paláce a VŘSR. Zjistíte, že to bylo asi trochu jinak, než vás učili na základní škole, a pochopíte, kde se vzaly nálady ve společnosti, které třeba vedly ke zvolení Hitlera kancléřem. Trilogie končí studenou válkou.

Čtěte dál >>>