Knihy, díky kterým budete mít skvělý nadcházející rok

8. ledna 2019 • 06:00
 • Nový rok, nový začátek v práci, ve vztahu, ve cvičení, zkrátka v životě. I když to možná všechny nepřiznáme, stejně očekáváme, že nám přinese nějakou pozitivní změnu v oblasti, ve které to trochu skřípe. Aby nám to šlo lépe, vezměme na pomoc dobrou knihu.

  Nevím, jak to máte vy, ale mně knihy vždycky zodpověděly otázky, které mě trápily, ať se to týkalo práce, partnerských hádek nebo výchovy dcery, sáhla jsem po knize. Nečekám, že mi život změní ze dne na den, ale spíše mi otevřou oči, nutí se nad danou situací zamyslet, vidět varianty řešení a tím se věci začínají hýbat. Takže, ať se chcete pohnout v jakékoliv oblasti, co vyzkoušet nejprve moudrost knih. Do těchto se určitě začtete.

  Koktejl štěstí  Iva Lecká

  Konečně chceme zlomit smůlu a naučit se cítit lépe. Strůjcem štěstí jsme my, jen se k němu musíme umět propracovat. Jak na to, vám poradí moderátorka a motivační koučka Iva Lecká. Prozradí, jak se stát barmanem svého života a namíchat si koktejl, který vám bude opravdu chutnat. Spolu s ní se o svůj recept na štěstí podělí i řada známých osobností – Dagmar Pecková, Dana Batulková, Jarmila Klímová nebo Radkin Honzák.

   

  Koktejl štěstí, 239 Kč, albatrosmedia Koktejl štěstí, 239 Kč, albatrosmedia Autor: archiv firem

  Lidé většinou celý život jen sní, ale nikdy svá přání nedotáhnou do konce. Přitom je to snadné. Jak začít? Kde hledat štěstí? Kniha vám přinese jistě řadu odpovědí, ale stejně tak celou řadu nových otázek. Ať už to jsou filozofické úvahy nebo prostá fakta, podstatná zpráva je, že štěstí existuje.

   

 • Do pr****, berte život takový, jaký je – John C. Parkin

  Do pr****, berte život takový, jaký je, 223 Kč, Knihy Dobrovský Do pr****, berte život takový, jaký je, 223 Kč, Knihy Dobrovský Autor: archiv firem

  Moc o věcech přemýšlíte, bojíte se, co se stane, když se prostě na některé věci vykašlete, no něco se stane… Také máte pocit, že je velký rozdíl mezi tím, jak byste chtěli, aby věci vypadaly, a tím, jak doopravdy vypadají? Je to vcelku běžné jádro bolesti a pocitu neštěstí pro většinu lidí. Anglické slovíčko f**k, v tomto textu užívané jako „s**t na to“, umí podle autora Johna C. Parkina tento rozdíl smazat. Jak na to? To se dočtete v další jeho knize, která umí řešit spoustu problémů jednodušším způsobem, než by vás vůbec napadlo. Jednoduše, srozumitelně a sakra pravdivě.

 • Žít s radostí – Marie Kondo

  Žít s radostí, 251 Kč, Luxor Žít s radostí, 251 Kč, Luxor Autor: archiv firem

  Tolikrát už jste dělala detox šatníku, věcí, života a nic? A zkoušela jste to podle proslulé japonské autorky, která svým Zázračným úklidem způsobila opravdovou revoluci? Teď napsala pokračování své slavné knížky, ve kterém rozšířila rady o konkrétnější návody. Navíc zdůrazňuje zásadní kritéria, díky nimž se dokážeme snadno rozhodnout, co si přejeme ponechat pro šťastný život. Knihu doprovázejí inspirativní obrázky, jak máme věci skládat a uchovávat.

 • Mít vše hotovo: Jak stihnout práci a život a cítit se při tom dobře – David Allen

  Mít vše hotovo, 242 Kč, Kosmas Mít vše hotovo, 242 Kč, Kosmas Autor: archiv firem

  Nejčastější fráze, kterou kolem sebe slyšíte: „Sorry, já nestíhám, mám toho hodně.“ Patříte také k té velké skupině lidí s podobným problémem a nestíháte? Přetéká vám kalendář odsouvanými úkoly? Přemýšlíte v noci, na co jste kde zapomněli? Povalují se vám po stole hromádky nevyřízených písemností? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli spíše kladně, tato kniha pro vás bude užitečná. Metoda GTD (Getting Things Done) od Davida Allena za vás samozřejmě práci neudělá. Ukáže vám ale cestu, jak si své úkoly vytřídit a naplánovat tak, abyste jejich plnění zvládali v klidu, bez stresu, a tedy maximálně efektivně. Přidejte se k manažerům firem Sony, Lockheed Martin, Microsoft a dalšímu milionu uživatelů metody GTD a nechejte se tak jako oni školit guruem moderního workflow managementu.

 • Mrcha vs. hodná holčička – Martina Brandová

  Mrcha vs. hodná holčička, 377 Kč, Martinus Mrcha vs. hodná holčička, 377 Kč, Martinus Autor: archiv firem

  Vztah vám neklape, rozešla jste se s přítelem, jste už dlouho sama a ne a ne se seznámit? Jste “hodná holčička”, nebo si plníte sny? Populárně rozvojová kniha je dílem představitelky ženského hnutí za sebevědomí, Martiny Brandové. Příběh inspirovaný životem autorky, která se z pozice vesnické chůvy milionářů stala milionářkou! Kniha volně navazuje na online trhák z roku 2017, který si stáhlo přes 17 000 žen a sklidil u široké veřejnosti ohlasy! Díky knize prakticky ovládnete 4 principy sebevědomých a finančně svobodných žen! Odhalí vám tipy na úspěch v práci i podnikání, nakouknete pod pokličku světoznámých ikon a pobavíte se u příběhu neuvěřitelného života autorky, která se z chůvy milionářů vypracovala do pozice milionářky! Součástí knihy je náramek spojený s výzvou, díky kterému si přijdou na své i aktivní čtenářky, které chtějí víc!

   

   

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy