Miluji svoji práci, podnikám.

Miluji svoji práci, podnikám. Zdroj: istock.com

4 osobnostní rysy, které dělají ženy úspěšné v podnikání

Před lety se očekávalo, že ženy zůstanou doma a budou šéfovat maximálně rodině. Díky houževnatosti našich babiček a touze něco dokázat dnes ženy pracují, obsazují vysoké manažerské pozice a v podnikatelské sféře jsou jako doma. Stejně jako muž, ovšem ne každá žena ve své podnikatelské roli uspěje. Které vlastnosti pomáhají ženám na cestě k úspěchu?

Jen se podívejte, jak se daří ženám kolem vás. Jedna možná podniká ve financích, má svoji účetní firmu, druhá zabrousila do koučinku a třetí peče dorty na objednávku. Daří se jim. A pak jsou tu takové, které ne a ne prorazit. Už dávno víte, že o třech vysokých školách to není, to, že jsou ženy úspěšné jak v podnikání, tak ve vedoucích pozicích, má spíše co do činění s osobnostními rysy, které umí využít. Anna Runyan pomáhá milionům žen navrhnout a spustit kariéru snů, podniky a životy prostřednictvím svých internetových stránek, online kurzů a sociálních médií a s jistotou vsází na tyto vlastnosti.

Empatie

Empatie je dovednost, kterou ne každý má, ale ženy jsou známy tím, že jsou více empatické než muži. Možná je to mateřský instinkt, který je nakopává, nebo možná větší schopnost naslouchat. Ženy uspějí často tím, že mají opravdu schopnost pochopit, jak se někdo cítí a co s tím může souviset. Poslouchají a ukazují, že jim na nich opravdu záleží. Tahle vlastnost je v podnikatelském světě nezastupitelná a pomůže vám nahoru.

Rozhodnost

Ženy v podnikání mají často skutečné odhodlání uspět, protože jsou poháněny svým posláním a rolí v životě. Bývají motivovány touhou uspět kvůli podpoře rodiny nebo mohou mít jen sny, které si chtějí zrealizovat. Mohou chtít udělat svět lepším místem nebo vyřešit problém, který mají samy. Rozhodnutí vás může posunout velmi daleko. Pokud máte odhodlání, jste na půli cesty k úspěchu.

Ambice

Ne každý má ambice, to je pravda. Žena v podnikání má však tendenci být velmi ambiciózní a nebojí se podnikat kroky k tomu, aby se její sny staly skutečností. „Chcete-li být ambiciózní, neznamená to, že máte jít přes mrtvoly a udělat cokoliv, abyste uspěla. Místo toho být ambiciózní znamená mít nebo projevit silnou touhu a odhodlání uspět,“ říká Anna Runyan, generální ředitelka a zakladatelka společnosti Classy Career Girl. Majitelé firem chtějí lidi s ambicemi, ne nikoho, kdo je rád průměrný.

Pracovní etika

Většina podnikatelek je známa svou skvělou pracovní etikou a nepřestane pracovat, dokud není práce dokončena. Ať už jde o projekt, schůzku nebo jen o to, aby zákazníci dostali službu, kterou očekávají. Ženy mají také úžasnou schopnost dělat a zvládat víc věcí najednou. Mají také jedinečnou schopnost se na chvíli oprostit od osobního života, tvrdě pracovat a udělat vše, co je potřeba k úspěchu.