Znamení zvěrokruhu: Býk

Býk je obecně většinou zodpovědný, spolehlivý a milý. Miluje kvalitní a tradiční věci. Žena narozená ve znamení Býka miluje kulturu a umění, má cit pro krásu, romantiku i tvorbu zázemí. Býci milují stálost, nesnáší změny, vyrušení, neznámé a nejisté věci a také hádky.

Termín: 21. dubna až 21. května

Den: Pondělí a pátek

Barva: Zelená

Element: Země

Nejvíce si rozumí: Rak, Panna, Štír a Kozoroh

Silné stránky: Býk je známý pro svou zodpovědnost vytrvalost. Je milý, spolehlivý a starostlivý. Vždy se snaží podat pomocnou ruku. Je prakticky a materiálně založen, což mu dává předpoklad být dobrým finančním poradcem nebo jakýmkoliv zaměstnancem banky.

Slabé stránky: Bývá často líný, tvrdohlavý a mnohdy lpí na hmotném vlastnictví.

Býk ve vztazích: Pokud se do někoho zamiluje, většinou tento vztah trvá dlouho. V přátelství bývá spolehlivý. Pokud je rozčílený, bývá konfliktní a agresivní.

Býk jako partner: Ve vztahu je pozorný a starostlivý, také však mívá potřebu svou polovičku kontrolovat a mít pocit, že ji vlastní. Má velmi citlivou povahu, a tak dokáže pochopit potřeby svého partnera.

Býk jako rodič: Mívá sklon k citovému vydírání a přílišné kontrole. Je ve všech směrech starostlivým rodičem, který svému dítěti v nouzi vždy pomůže.

Býk jako dítě: Bývá často líné a pomalé. Mívá sklon přejídat se sladkostmi. Jakmile se bude cítit pod tlakem nebo že je do něčeho nuceno, začne kolem sebe kopat a vztekat se. Potřebuje silné citové pouto s rodiči.

Býk a intimita: Potřebuje delší čas, aby si dokázal vybudovat intimní pouto se svým partnerem. Poté ho zahrne láskou. V sexu miluje předehry a jemné zacházení.

Býk a kariéra: Je spolehlivý pracovník, který zůstává ke svým zaměstnancům a zaměstnavatelům loajální. Nejlépe ho motivujete konkrétními odměnami a bonusy.

Jak Býkovi porozumět: Vnímejte atmosféru, která kolem něj panuje. Jednejte s ním otevřeně, to stejné vám i oplatí.