Vajíčka v barvách duhy! Jde to i bez chemie

Pokud vám vadí chemické barvy, zkuste obarvit vajíčka tradiční cestou. Materiál není nutné složitě shánět.  Najdete ho na procházce, v kuchyni, ve spíži nebo koupíte za pár korun prakticky v každém supermarketu v oddělení ovoce a zeleniny.

Nejdříve se rozhodněte, jaké barvy chcete při barvení vajíček docílit.

Žlutou získáte ze slupek z obyčejné kuchyňské cibule. Slupky červené cibule dodají vajíčkům žlutohnědý nádech. Když vejce povaříte v březovém listí, získáte světlezelený odstín.

Využít můžete také červenou řepu. Zatímco ze slupek získáte hnědočervenou, ze šťávy vznikne růžovočervená.

Různých odstínů modré docílíte pomocí hlávky červeného zelí. Kromě vajec budete potřebovat jen vodu a ocet. Nabarvená vajíčka můžete dál zdobit. Efektně vypadají v kombinaci se zlatou barvou. Celý postup nalezte ZDE.

Nejjednodušší je dát do vroucí vody čerstvé vejce s několika lžícemi octa a vybranou barevnou přísadou. Intenzita barvy závisí na množství přísady a době, po kterou vejce necháte v lázni.
Jak na to?

Zdají se vám jednobarevná vajíčka fádní? Ozdobte je botanickými ornamenty. Stačí, když na skořápku vejce před barvením přitisknete lístky nebo květy a dobře upevníte pomocí silonové ponožky nebo obvazu.

Pro vysoký lesk nechte nabarvená vejce oschnout a pak je natřete olejem nebo sádlem.

Vše o Velikonocích najdete zde.

Zajímají vás ty nejlepší velikonoční recepty? Čtěte zde.