Úzkosti podle horoskopu: Kdo špatně snáší změny a kdo nezvládá nepořádek a chaos?

28. června 2019 • 06:00
 • Úzkosti podle horoskopu: Kdo špatně snáší změny a kdo nezvládá nepořádek a chaos?

  Co vás nenechá v klidu a co ve vás vyvolává doslova paniku? Všichni se čas od času dostaneme do nějaké situace, v níž se necítíme zrovna dobře. A někdy v sobě máme strach z něčeho, co nepřiznáme ani svým blízkým, natož šéfovi nebo kolegyni, která neustále pomlouvá. Když ale svou fobii pochopíme, můžeme konkrétní situaci zvládnout mnohem líp. Co tedy o našich fobiích říkají hvězdy?

  Beran

  Cathisofobie  strach ze sezení

  Berani jsou pravděpodobně nejdynamičtější znamení zvěrokruhu. Milují výzvy v každé sekundě svého života. Bojovníci Berani touží po vzrušujících výzvách a milují vzrušení, která pocházejí z úspěchu. Vrhají se do boje nejen proto, že chtějí vyhrát, ale proto, že to mají v povaze. Pokud tedy existuje něco, co by jimi otřáslo, je to monotónnost a jednoduchost. Jejich největší fobií je tedy cathisofobie, strach ze sezení a nicnedělání. Berani udělají cokoli, aby nemuseli sedět.

  Beran Beran Autor: shutterstock.com
 • Býk

  Metathesiofobie – strach z neočekávané změny

  Býci jsou zemské znamení, jejichž symbolem je země. Jsou tedy spojeni s pevným uzemněním a jako takoví nesnášejí velké změny. Chtějí žít v bezpečí a stabilitě, emocionální i fyzické. Upřednostňují své blízké přátele a rodinu před vším ostatním a jakákoli nepředvídaná změn nebo obrat událostí je doslova zničí. Jejich největší fobie je tedy metathesiofobie, což je trvalá, nereálná, intenzivní úzkost a strach z nových nebo odlišných situací, okolností nebo objektů.

  Býk Býk Autor: shutterstock.com
 • Blíženci

  Decidofobie – strach z rozhodnutí

  Pokud se Blíženci musí hned teď rozhodnout, kam večer půjdou na večeři, bude to asi problém. Blížencům totiž trvá dlouho, než se rozhodnou, a to nejen pokud jde o výběr restaurace, ale taky o výběr životního partnera, práce a dalších věcí. Blíženci jsou nerozhodní, protože jejich duální povaha je neustále v konfliktu. Pokud by tedy měl Blíženec trpět nějakou fobií, pak právě decidofobií, strachem z rozhodnutí a přijetí zásadní výzvy.

  Blíženci Blíženci Autor: shutterstock.com
 • Rak

  Agarofobie – strach z otevřených prostranství

  Stejně jako rak nebo krab, kteří se cítí nejbezpečněji ve své skořápce, typickým rysem Raků je, že touží po bezpečném a teplém prostředí, které je obvykle spojeno s domovem. Mají sklon izolovat se ve snaze vplazit se do své bezpečné zóny. Pokud se Raci chovají náladově a rezervovaně, jsou zřejmě nejistí a nevěří vám. Jejich největší fobií bývá často strach z otevřených prostranství, která v nich vyvolávají úzkost.

  Rak Rak Autor: shutterstock.com
 • Lev

  Athazagorafobie – strach ze zapomenutí nebo z ignorování

  Poslední věc, kterou byste Lva totálně zdeptali, je přestat ho vnímat a adorovat. Ozval by se řev. Lvi milují pozornost a doslova ji vyžadují. Jakmile ji nemají a ostatní je ignorují, jsou nahraní. Lev se prostě neustále snaží upoutat pozornost každého. Jejich největším strachem je strach z toho, že vejdou do místnosti bez povšimnutí, takže se snaží vždy udělat cokoli, aby reflektor zachytil jejich záři.

  Lev Lev Autor: shutterstock.com
 • Panna

  Ataxofobie – strach z nepořádku nebo špíny

  Pokud znáte nějakou Pannu, pak asi víte, že mají rády organizovaný život a pořádek ve všem. Když nenajdou všechno na správném a stejném místě, je šance, že je to dost rozhodí. I ten minimální nepořádek v jejich osobním životě či fyzickém světě může vyvolat pocity zoufalství. Ano, jejich největší fobií ze všech je strach z nepořádku nebo špíny. Takže pozor, hlavně nepřemísťujte bez jejich souhlasu nic v bytě, a to ani hrníček v kuchyňské lince.

  Panna Panna Autor: shutterstock.com
 • Váhy

  Isolofobie – strach ze samoty nebo osamění

  Váhy jsou považovány za romantické znamení, které je orientováno na vztahy. Jsou obecně velmi harmonické a po harmonii touží celý život. Nic horšího se jim nemůže přihodit, než pokud by zůstaly samy, opuštěné. Jsou inteligentní a vášnivé, pokud jsou mezi přáteli, takže je pro ně těžké si představit, že by svůj život měly strávit o samotě. To je děsí nejvíc. Jejich největší fobie je strach ze samoty.

  Váhy Váhy Autor: shutterstock.com
 • Štír

  Proditiofobie – strach ze zrady

  Štíři bývají temní, složití a vášniví. Tajemně nebezpeční a velmi citliví. Někdy je těžké je pochopit, co opravdu chtějí a po čem touží. Bojí se ukázat světu svou zranitelnost a přitahují k sobě lidi, aby je pak poslali raději pryč. Dokud nezískáte jejich důvěru, budou žít jako v bublině. Jejich nejhorší fobie je strach z toho, že je někdo zradí nebo že je dostane tam, kam nechtějí.

  Štír Štír Autor: shutterstock.com
 • Střelec

  Klaustrofobie – strach z uzavřených prostor

  Střelci jsou rození dobrodruzi a poutníci, které ovládá planeta Jupiter. Nejvíc ze všeho se obávají uzavřených prostor nebo každodenní rutiny. Kvůli tomu se cítí omezení a plní úzkosti. Jsou to prostě divocí koně, kteří touží po svobodě, a jakýkoli pokus o jejich omezení vede k naprosté paranoii. Jejich největší fobie je iracionální strach z neznámého nebo uzavřeného prostoru.

  Střelec Střelec Autor: shutterstock.com
 • Kozoroh

  Atychifobie – strach z neúspěchu

  Pokud jste se narodili ve znamení Kozoroha, pak jste zřejmě velký pracant a ambiciózní workoholik, který se snaží být co nejlepší. Na druhé straně v sobě máte hluboce zakořeněný strach z neúspěchu. Nedovolte, aby vás tenhle strach demotivoval k tomu, abyste ztratili iniciativu. Vaše hvězdy stojí nad vámi a pomáhají vám. Nebojte se, že selžete.

  Kozoroh Kozoroh Autor: shutterstock.com
 • Vodnář

  Merinthofobie – strach ze spoutání či svázání

  Vodnáři jsou intelektuálové, kteří mají rádi originalitu. Mají svou vlastní hlavu a měli byste je nechat na pokoji. Budou pak šťastnější. Pokud je něco, co jim nahání strach, je to právě snaha o to, že budou nějak svázáni. Když tenhle pocit mají, začnou trpět úzkostí, dušností a je jim na zvracení. Tenhle strach může pramenit z incidentu, kdy byl Vodnář nějak úmyslně nebo neúmyslně svázán.

  Vodnář Vodnář Autor: shutterstock.com
 • Ryby

  Hypegiafobie – strach ze zodpovědnosti

  Ryby dostaly shůry dar nekonečné tvořivosti a s tím i občasnou neschopnost vypořádat se s každodenním životem. Známé jsou taky svou přecitlivělostí a někdy jdou až do extrému. Nejhorší strach, který mohou zažít, je chorobná obava ze zodpovědnosti. To bývá obvykle způsobeno nějakým traumatickým incidentem v minulosti nebo přísným dětstvím. Možná, že věřily, že udělají něco, co nedokázaly, což vedlo k nepříznivým následkům. Zkuste tedy pochopit paradoxní povahu Ryb.

  Ryby Ryby Autor: shutterstock.com

   

   

Autor: aši
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy