Elena Ferrante: Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou

Elena Ferrante: Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou Zdroj: Prostor

Tipy redakce: Jak bojujeme proti smutnému podzimu!

Po létě je tu zase podzim... ale nás to už nerozhodí. Máme totiž skvělé a především ozkoušené recepty, jak si tohle nepříliš oblíbené období užít na maximum. Takže, konec hudrání a najděte si něco, co vám bude dělat radost. Třeba vás naše tipy inspirují. 

3 tipy redaktorky Ivony

Nová kniha

Elena Ferrante: Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou
Elena Ferrante: Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou | Zdroj: Prostor

Koncem října má konečně i v češtině vyjít třetí díl tetralogie Eleny Ferrate Geniální přítelkyně nazvaný Příběh těch, co odcházejí, a těch, co zůstanou. Kniha pojednává o životech dvou kamarádek, které se navzájem prolínají a osudově ovlivňují, jedna druhou střídavě nachází a zase ztrácí. Po období dětství a turbulentního dospívání tedy přichází třetí kniha, která zastihne Elenu a Lilu už jako dospělé ženy. K tomu Itálie 70. let a jeden osudový kluk, vlastně už muž. A také jedno dítě. Ale třeba to bude všechno ještě úplně jinak a těch mužů nebo dětí bude nakonec víc.

Očekávaný film

Sněhulák
Sněhulák | Zdroj: CinemaArt

Už za dva týdny má premiéru film, na který se těším už skoro rok – Sněhulák podle knižní předlohy Jo Nesbøho. Knihu jsem četla o Vánocích před dvěma lety a hodně jsem se u ní bála, takže jsem zvědavá, jak zvládne nastolit mrazivou atmosféru film. Velkým příslibem je také obsazení mého oblíbeného Michaela Fassbendera do role Harryho Holea.

Víkendy a výlety

Miluju podzim, i když letos se mi po mnoha letech nechtělo loučit se s létem. A navíc podzim přišel nějak náhle, jako by rovnou udeřil listopad. A tak se těším na ty vzácné dny v říjnu, kdy je stejně listí na stromech jako pod nimi a který hraje krásnými barvami. Můj recept proti podzimní depce jsou víkendy mimo domov, ideálně někde, kde si zároveň můžete zalézt do dobré a stylové kavárny. Letos to beru opravdu vážně a sezonu zahajuju výletem do vysněné Kodaně.

Pokračování 2 / 3

3 tipy redaktorky Andrey

Rychlá a zdravá snídaně

Rychlá a zdravá snídaně
Rychlá a zdravá snídaně | Zdroj: Archiv

Jsem spáč! A to celoročně. Ale jakmile udeří podzim, mohla bych prospat klidně celý den. Zároveň se pro mě ze dne na den promění ranní zvonění budíku z nepříjemného zvuku na naprostý horor. Ráno jsem vděčná za každou minutu, kterou můžu strávit v posteli navíc. A to i na úkor snídaně, umytí vlasů nebo třeba důkladné kombinace outfitu. Objevila jsem však Shake it – cereální proteinový drink s chia semínky, který stačí zalít jakýmkoliv mlékem, protřepat a snídaně je hotová. Můžu si tak poležet v posteli klidně o 20 minut déle, ale nemusím pak kvůli tomu hladovět!

Sledování seriálů

...
... | Zdroj: Netflix

Může být jedním z koníčků koukání na seriály? Pokud ano, řadím ho na přední příčky! Miluju zahraniční seriály! Během léta, kdy jsem trávila volný čas na výletech, na zahradě nebo dovolené se mi můj "to watch" list pořádně rozrostl. Nejvíce se těším na konec října, až Netflix vypustí druhou sérii Stranger Things. Tenhle mysteriózní horor z 80. let mě naprosto dostal!

Ve fitku může být i zábava
Ve fitku může být i zábava | Zdroj: istock.com

Zatímco většina žen formuje postavu před létem, já zásadně začínám cvičit až po létě. Když je teplo, zkrátka na to nemám čas. Respektive svůj volný čas věnuji trošku příjemnějším aktivitám, třeba posezení u vína s kamarádkami nebo grilování. No a pak na podzim s hrůzou zjistím, že moje oblíbené aktivity se dost promítly na mé figuře. Takže se začátkem podzimu tasím kartičku MultiSport a obíhám fitka, seč mi síly stačí. A musím se přiznat, že mě to fakt baví! Minimálně si cvičením krásně prohřejete tělo, v šatně pokecáte s kamarádkou a o Vánocích si můžete pořádně dopřát!

Pokračování 3 / 3

3 tipy editorky Ireny

Obří krabice pastelek

...
... | Zdroj: KOH-I-NOOR

Vždycky, když se dny krátí a večer už bývá tma, nemám pocit, že bych měla být někde venku v přírodě a konečně si užívám milované „indoorové“ aktivity. Od minulých Vánoc mezi ně patří i malování a omalovánky, protože jsem dostala úžasnou obří krabici pastelek. Baví mne klidně jen fascinovaně dokola zkoušet, kolik odstínů modré může být. A když k tomu stojí na stole čaj s medem, je idylka dokonalá.

Vánoční koncert

..
.. | Zdroj: Libor Makrlík

Ne, nezbláznila jsem se. K mým Vánocům vždycky patří vánoční koncert se sborem a na ten s kolegyněmi (a s dirigentem pochopitelně) poctivě cvičíme už od podzimních dnů. Takže se brzy začnu dojímat narozeným pacholátkem a nepopírám, že kromě zpěvu patří k pravidelnému zkoušení také víno a hlavně moje kamarádky, se kterými sdílím své radosti a smutky a které vědí, že nikdy není tak zle, aby člověku neudělalo radost něco blýskavého.

Tisíc a jedna drobnost

Vila Tugendhat
Vila Tugendhat | Zdroj: Profimedia.cz

No a pak jsou tady takové ty drobnosti, které byste jednotlivě klidně oželeli, ale dohromady vám udělají super den. Výlet s rodinou do Vily Tugendhat, nový krém nebo nová rtěnka, skvělá knížka, hořká čokoláda, kterou sníme s kolegyněma v práci, a taky horká vana. A divadla, která měla přes prázdniny zavřeno a teď konečně hrajou a já se těším například do Vily Štvanice.