Svíčka s vůní svařáku či poctivá česká deka: 15 věcí, které vás naladí na Vánoce

Sice ještě ani nepřijel svatý Martin s husou, nicméně letos máme o důvod víc těšit se na Vánoce brzy. Dost možná totiž budou v tomto prapodivném roce nejvíc připomínat normální život. 

V listopadu vás zpravidla začínáme zásobovat tipy na dárky pro blízké a ani letos tomu nebude jinak. Nejdřív ale máme něco přímo pro vás. Hledali jsme a našli pro vás věci a tipy, které vám navodí domácí pohodu s nenásilnou atmosférou Vánoc. Protože rozjímání se svařákem či vaječňákem je na nich stejně to nejlepší, jenže v prosinci na něj často už nezbývá čas. Teď jsme však nebývale víc doma a Vánoce, ty skutečné a poklidné, se tak mohou rozprostřít do celé řady dnů.

Najdete tam i tipy od českých značek a výrobců, kteří se mají v prosinci prezentovat na Le Marketu, nicméně teď vůbec není jisté, jestli nějaký bude. Nechybí voňavé drobnosti do 500 Kč, které spotřebujete ještě letos. Možná vás bude svádět věnovat je někomu pod stromeček, ale nedělejte to. Bylo by to jako nabízet 25. prosince mísu vanilkových rohlíčků – ta největší chuť na ně stejně propuká o měsíc dřív. Nechybí ale ani věci trvalejšího charakteru, které v jiném kontextu vůbec nemusejí evokovat Vánoce a které využijete celou zimu nebo klidně i celý rok.

15 věcí pro navození té pravé vánoční atmosféry najdete ve fotogalerii.