Škola podle horoskopu: Panny jsou šprti, Blíženci třídní baviči. A co vaše dítě?

6. září 2019 • 06:00
 • Škola podle horoskopu: Panny jsou šprti, Blíženci třídní baviči. A co vaše dítě?

  Jak svého potomka motivovat k učení a na čem nebazírovat? Můžete se zeptat i hvězd! Prozradí vám totiž o talentu a povaze vašeho školáka víc, než by se vám mohlo zdát.

  Beran

  Beran Beran Autor: shutterstock.com
  Dobře míněná rada? To na malé (ale ani velké) Berany rozhodně neplatí! Ač vás to bude stát hodně sil, nervů a zatnutých zubů, to nejlepší, co pro svého tvrdohlavého Berana můžete udělat, je, ať se rozhodně sám poučí ze svých chyb a načerpá své vlastní zkušenosti. Ty vaše mu jdou totiž jedním uchem tam a druhým ven. Beran nemá problémy s autoritami, pokud si jeho úctu nevynucují. Není přímo studijní typ, ale je soutěživý a nerad prohrává. Být ponižován špatnými známkami je pod jeho úroveň. Školu bude zvládat s bezstarostností sobě vlastní. Chcete-li, aby mu šla, nepoučujte ho, ale dejte mu nějakou výzvu, kterou bude chtít ochotně splnit.

 • Býk

  Býk Býk Autor: shutterstock.com
  Školou povinní Býci patří mezi nejoblíbenější žáky. Jsou tiší, přemýšliví, klidní a pozorní. Až do doby, kdy cítí, že je na ně vyvíjen nátlak. Pak vystrčí rohy i ty děti, do kterých byste to ještě před chvílí ani neřekli. Tenhle zatvrzelý spratek s naštvaným pohledem, který nereaguje na otázku, že je to milé dítě, které vám ještě před chvílí viselo na rtech? Smiřte se s tím. Jakmile si Býk postaví hlavu, nepohnete s ním. Pokud se ale učitelé dokáží vzdát příkazů a nebudou mít problém s logickým vysvětlením, bude se vaše dítě ochotně učit všemu novému a nebude mít problém přijít domů na konci roku s vyznamenáním.

   

 • Blíženci

  Blíženci Blíženci Autor: shutterstock.com
  Nejoblíbenější děti v kolektivu a šašci třídy, takoví jsou malí Blíženci. I když máte pocit, že ve škole musí zešílet buď oni, nebo jejich pedagogové, nebojte se. Blíženci milují všechno nové, a i když to vypadá, že je jejich pozornost roztříštěná do všech směrů, bez problémů zvládají učivo, zájmové kroužky i spoustu koníčků. Jsou jako houby, které do sebe potřebují nasát co nejvíce zkušeností a vědomostí. Oni už si pak sami přeberou, co je opravdu zajímá a co mohou s klidným srdcem zapomenout. Upozorněte ho ale, že zpochybňovat výklad učitele není dobrá cesta a že když budík ráno zazvoní, je opravdu potřeba vstát a vyrazit do školy. Jinak je možné, že ho v posteli najdete i při příchodu z práce.

 • Rak

  Štír Štír Autor: shutterstock.com
  Připravte se na to, že váš malý Rak může být ve škole nešťastný. Jeho citlivá povaha totiž špatně reaguje na kritiku, špatnou známku bere jako své selhání a navíc mu poměrně dlouho trvá, než zapadne do kolektivu a zvykne si na školní režim. To nejlepší, co pro něj můžete udělat, je pomoci mu s učením formou stereotypního opakování a citlivě ho vyslechnout, pokud ho trápí problém se spolužákem. Raci jsou chytří a bystří, jen potřebují svůj prostor a tempo, aby mohli všem ukázat, co v nich opravdu je.

 • Lev

  Lev Lev Autor: shutterstock.com
  Pokud byste v malém Lvu hledali šprta, nikdy byste ho nenašli. To ale neznamená, že se toto znamení bude učit špatně. Naopak. Být středem pozornosti a sklízet zaslouženou chválu je pro Lva celoživotním hnacím motorem. Přesto se dvakrát nepřetrhne, aby dosahoval dobrých výsledků. Spíš se bude silou své osobnosti a charismatu snažit, aby za něj špinavou práci odvedli jiní. Mezi spolužáky jsou Lvi velmi oblíbení, ale mohou mít problém s autoritami v podobě pedagogů. Trpělivě jim vysvětlujte, že jejich ego musí občas ustoupit stranou, i když se jim to pravděpodobně nikdy nebude líbit.

 • Panna

  Panna Panna Autor: shutterstock.com
  Panny jsou miláčky každé třídní učitelky. Jsou to většinou ty holčičky, které se starají o nástěnku a kytky, a ti chlapečci, kteří ochotně myjí tabuli a pomáhají s pomůckami. Panny jsou trpělivé, inteligentní, klidné a mají rády pořádek. Za každých okolností jsou pečlivé a ochotně plní domácí úkoly. Pokud potřebují s učením poradit, nemají problém se zeptat. Vlastně byste si těžko mohli přát lepšího studenta, než jakým je právě Panna. Protože ale špatně snáší hluk a chaos, může se stát, že se začnou vyčleňovat z kolektivu. V takovém případě si s nimi rychle promluvte!

 • Váhy

  Váhy Váhy Autor: shutterstock.com
  Váhy jsou již od dětství rozenými diplomaty a jen velmi zřídka se najde učitel, který by s povahou vašeho dítěte mohl mít problémy. Malá Váha se nebude hádat s pedagogem ani se spolužáky. Naopak, bude zpravidla tím, kdo bude konflikty urovnávat a s přehledem zvládne zodpovědnost, která na ni bude naložena. Váhy se učí poměrně bez problémů, jsou inteligentní a vnímají věci v souvislostech. Samé jedničky od nich ale spíš nečekejte. Velmi často se totiž stává, že přestože správnou odpověď znají, bojí se ji vyřknout nahlas.

 • Štír

  Rak Rak Autor: shutterstock.com
  Bystří, přemýšliví a vnímaví studenti, kteří mají zájem se učit, takové jsou děti ve znamení Štíra. Jenomže jak dojde na autority, je zle. Úctu Štírů je potřeba si zasloužit a rozhodně to u nich nevyhraje někdo, kdo s nimi jedná z pozice moci. Naopak. Uvědomte si, že Štír nezapomíná, a to nejen učivo, ale také křivdy. Lhostejno jak dlouho jsou staré. Vždy se zastane toho, komu se děje bezpráví, ale na druhou stranu ho přitahuje všechno zakázané. Je to to dítě, které si bude psát taháky a o kterém vždy uslyšíte, že je buď "prostě osobnost", nebo "nevychovaný". Jen vy sami víte, co je pravda.

 • Střelec

  Střelec Střelec Autor: shutterstock.com
  Střelci milují všechny předměty už jenom z toho důvodu, že s různorodostí nehrozí nuda. Nečekejte od nich, že budou sedět nad knihami nebo domácími úkoly. To, co se nenaučí v hodinách, se doma rozhodně učit nebudou. Naštěstí jsou ale zvídaví a vnímaví, a tak jim toho v hlavě zůstává opravdu hodně. Střelci jsou živé, veselé děti, které si z ničeho a nikoho příliš hlavu nedělají. Smiřte se s občasnou poznámkou či pětkou a budete mít doma šťastného školáka, který vám nebude dělat starosti.

 • Kozoroh

  Kozoroh Kozoroh Autor: shutterstock.com
  Malí Kozorozi působí často mnohem rozumněji a dospěleji než například dospělí Berani. Už od školních let se dokážou bez problémů koncentrovat na učení a navíc jim nechybí odhodlání ani vůle. Kozorozi jsou vyloženě studijní typy. Baví je získávat nové vědomosti a navíc jsou schopni je dávat do souvislostí. Zpravidla patří mezi nejlepší žáky, aniž by tomu museli věnovat příliš mnoho energie. Přípravu ovšem nepodceňují a vy je budete muset od knih spíš tahat, než byste je nutili do učení.

 • Vodnář

  Vodnář Vodnář Autor: shutterstock.com
  Pokud vám budou učitelé o vašem malém Vodnáři tvrdit, že je na školu ještě malý a že probírané učivo nezvládá, nevěřte mu. Vodnářova nepozornost není způsobena jeho nezájmem se učit, ale hlavou plnou myšlenek, vysokých cílů a vzdušných zámků. Pravděpodobně nebude patřit mezi jedničkáře, ale bude přesně vědět, co se má naučit, aby prošel bez problémů, a čemu chce věnovat svoji energii, protože ho to opravdu zajímá. Vodnáři od velmi útlého věku vědí, co je jejich vysněným povoláním, a k tomuto cíli směřují. I když ne vždy zcela systematicky a s nohama na zemi.

 • Ryby

  Ryby Ryby Autor: shutterstock.com
  Jestli někdo naprosto dokonale zvládá autority, pak jsou to malé Ryby. Tyto děti jsou doslova štěstím bez sebe, když nad sebou mají jistotu v podobě pedagoga, který je vede, trpělivě vysvětluje a motivuje je. Ryby jsou často ztracené ve svém světě a potřebují rodiče a učitele, aby je nasměrovali na cestě k učení. Jsou ale také velmi inteligentní a přemýšlivé, takže s učením problémy nemají. I přes svůj klid jsou v kolektivu velmi oblíbené a kamarády si nacházejí bez větších problémů.

Autor: red
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy