Sbohem Opice, přichází rok Kohouta! Co přinese?

Dle čínského horoskopu 28. ledna 2017 začíná rok Kohouta a bude trvat do 15. února 2018. Na co se máme těšit? Je toho dost. Vládnout bude pilný, precizní a zvědavý Kohout. A jeho energii podpoří i číslice jedna, která je alfou a omegou, je počátkem a vychází z nuly. Co nám tohle spojení přinese?

1. Více šťastných dní

Energie Kohouta nám nabídne více šťastných, prosluněných a zářivých okamžiků. Přinese více spravedlnosti, neboť Kohout nezapomene dohlížet na dodržování práv na svém území. Štěstí a hojnost se dostaví, pokud si nebudeme dávat nesmyslná předsevzetí, vymýšlet nesmyslné plány, pokud nebudeme zbytečně hýřit a plýtvat energií.

2. Úklid ve svém životě

Rok Kohouta bude ve stylu „úklidu před vlastním prahem“. Půjde o soupeření na vlastních územích, leckde i na vlastních „smetištích“, neboť Kohout má rád spolehlivost, pořádek a řád. Nepromyšlené a unáhlené, případně sebestředné jednání může přinést zmatek, konflikty a zklamání.

3. Dobře investujte

Vyplatí se „nehrabat pouze pod sebe“, ale zaměřit se na dobré investice, nejen co se týče majetku a podnikání, vyplatí se investovat také do vztahů, a to na všech (mezilidských) úrovních.

4. Uklidníme konflikty

Není obtížné prokouknout, že zastrašování, pokrytectví a přetvářka je pouze součástí nekalých her. A to čestný a charakterní Kohout vážně nemá rád, a své názory dokáže říci pěkně nahlas, a to i za cenu odsudků třeba celého světa. Energie iniciativního Kohouta slibuje, že snaha o mírová řešení nejrůznějších konfliktů bude po zásluze odměněna.

5. Chytré rozhodování

Žádoucí bude sebekontrola a praktická rozhodnutí. Kohout si velice dobře uvědomuje, jak je dobré být soběstačný, a mnohé pro to dokáže udělat. Nezbývá, než si z této přednosti vzít příklad. Největší předností Kohouta je, že se neschovává v koutě, že má důstojný krok a jen tak před někým neskloní svá záda!

6. Žádné převratné změny

Bude dobré neplánovat velké, výrazné a převratné změny, spíše půjde o dokončení již započatého díla, o dotažení rozdělaných věcí do zdárného konce. Úspěch půjde ruku v ruce s přesností a bdělostí, s rafinovanou mazaností.

7. Pozor na alkohol a jiné slabosti

Pozor na různé slabosti, závislosti, lhaní, intriky, sklon k alkoholismu a podobně. Pozor na pomluvy, na starání se o věci, o které se starat nemáme, na záležitosti, do kterých nám nic není, na pochlebování, velikášství, a postranní úmysly.

8. Vše si ověřovat

Pro nadcházející rok „dobře informovaného“ Kohouta platí na všech úrovních: Ověřovat, ověřovat, ověřovat! Soustředit se, zvažovat a do ničeho se nevrhat po hlavě. V opačném případě může mít kde kdo spíše nervy na pochodu, než spokojený úsměv ve tváři.