Naučte se rozhodovat správně

Život plný možností a příležitostí je náročný. Nikdy nemůžete mít všechno, vždy jen něco. A co to bude? To je otázka. Komplikovaná faktem, že za svá rozhodnutí jste zodpovědní jen vy sami. Jak se rozhodovat snáz? 

Sbírejte a analyzujte

Když se nemůžete rozhodnout, jestli potřebujete žlutý, nebo modrý svetr, ujasněte si, z jakého jsou materiálu, k čemu je unosíte, jaký je poměr mezi kvalitou a cenou, a vezměte v potaz třeba i to, jestli máte místo ve skříni nebo jestli se náhodou nechystáte svetr koupit jako nálepku na blbou náladu, která pak zapadne na dno skříně.

„Toto je samozřejmě banální příklad, ale i když budete váhat mezi dvěma potenciálními partnery, vnímejte je v širších souvislostech. Nejen tady a teď, ale i z hlediska toho,,co bude dál‘.

K čemu vám budou jejich vlastnosti, jak vám naplní život? "Skládejte si, jakou budoucnost vám vaše rozhodnutí přinese, pusťte se do konkrétních vizualizací, nalaďte se na obě možnosti, vžijte se do nich a pak si řekněte, ve které možnosti jste se cítila lépe,“ doporučuje koučka Martina Fau (www.stastnazena.eu).