Video placeholde

Restart: Češi jsou lenoši. Díky covidu nám došlo, že máme zdraví, říká Caha

Jak covid změnil přístup Čechů k hubnutí a zdravému životnímu stylu? Jsou aktivnější muži, nebo ženy? A vrací se nyní lidé do posiloven, nebo si během pandemie příliš zvykli na online cvičení a poradenství? Na to v další díle podcastu Restart časopisu Dieta odpovídá specialista na výživu a fitness Jan Caha.

Covid změnil mnohé – třeba i náš přístup ke cvičení. „Podle statistik jsou Češi poměrně lenošní, ale díky covidu nám aspoň došlo, že máme zdraví, o které se musíme starat,“ říká v novém díle podcastu Restart Jan Caha z Fitness Institutu. Do posiloven se ale podle statistik Češi zatím houfně nevracejí. Fitka u nás navštěvuje zhruba 7 % dospělé populace, evropský průměr se pohybuje mezi 14 a 15 %. Máme tedy co zlepšovat.

„Češi jsou trochu lenošní, byť si to nechceme přiznat, souvisí to ale i s celkovou modernizací životního stylu. Máme auta, máme výtahy, přestali jsem chodit pěšky. Chybí nám základní pohyb, což je možná daleko důležitější než se koncentrovat na pravidelný silový trénink,“ vysvětluje odborník důvody, proč se Česká republika z hlediska pohybu objevuje na spodních příčkách evropského žebříčku.

Jak se na tomto stavu podepsal rozmach on-line cvičení a výživového poradenství, na které jsme během covidu všichni začali spoléhat? Stačí to ke zdravému životnímu stylu? A kdo je línější – muži, nebo ženy? Celý rozhovor moderátorky Hanky Reinders Mašlíkové s Janem Cahou o proměnách našeho přístupu k hubnutí během a po covidu si můžete pustit ve videu v úvodu článku.

Celý díl podcastu Restart s Janem Cahou můžete poslouchat na Spotify:

CODEX_SPOTIFY_PODCAST

Aktuální číslo časopisu Dieta si můžete koupit v naší on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!

Dieta 05/22
Dieta 05/22 | Zdroj: Anna Kovačič