Nejkrásnější evropské pláže, na kterých budete téměř sami!

29. července 2020 • 06:00
Pláž Cala Pregonda, Menorca
Pláž Cala Pregonda, Menorca • Foto: istock.com

Pláže, na kterých budete úplně sami, byly vždy jedním z nejlákavějších míst, kde strávit dovolenou. Teď to platí ještě o něco víc a důvodem není jen romantika a klid, ale také bezpečnost. Kde tedy zapomenuté a přitom krásné kouty Evropy hledat?

Pláž Mónsul, Andalusie

Jde o jednu z krásných nedotčených pláží přírodního parku Cabo de Gata na jižním výběžku Španělska, který sám o sobě stojí za výlet. Různě barevné skály na jeho pobřeží střídají majáky a právě klidné písčité pláže. Svou krajinou to tu velmi připomíná Mexiko. Do Španělska je navíc možné bez problémů vycestovat.

Pláž Monsúl v Andalusii Pláž Monsúl v Andalusii Autor: istock.com

Pláž Petani, Kefalonie

Přímo k ní lze dojet autem a je tu i restaurace, ale pláž je dostatečně velká na to, abyste ostatní mohli pozorovat pěkně z dálky. Moře je tu průzračně čisté a pláž písčitá. Obklopují ji vysoké skály, z nichž je nádherný výhled. Nespokojte se tu proto jen s koupáním a sluněním, ale vyrazte i na malou procházku.

Pláž Petani v Kefalonii Pláž Petani v Kefalonii Autor: istock.com

Pláž Chia, Sardinie

Hodinu od hlavního města Sardinie Cagliari leží vesnička Chia. Sama sice neleží přímo u moře, ale jmenuje se po ní i řada nedotčených zátok s dlouhými čistými a často prázdnými plážemi. Zkuste třeba Capo Spartivento, což je nejjižnější bod Sardinie. Společnost vám tu možná bude dělat jen hrstka surfařů a skupina plameňáků, kteří se do místní laguny vydávají se nakrmit.

Pláž Chia, Sardinie Pláž Chia, Sardinie Autor: istock.com

Pláž Cala Pregonda, Menorca

Menorca je známá jako klidnější sestra Mallorky. Pokud se navíc vydáte na ještě tišší sever, najdete skutečně téměř zapomenutá místa. „Pláž Pregonda je dlouhá a písčitá a také neobvyklá – její písek je stejně jako skály, které ji lemují, oranžový. Klidné je tu i moře, protože záliv chrání před větrem malé ostrůvky. Počítejte však s tím, že samota je vykoupena tím, že tu nenajdete žádné občerstvení. Nezapomeňte si věci na piknik a hlavně spousty vody přinést s sebou,“ radí mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Pláž Cala Pregonda, Menorca Pláž Cala Pregonda, Menorca Autor: istock.com

Pláž Île de Porquerolles, Côte d’Azur

Francouzská Riviéra patří k nejoblíbenějším letním destinacím, přesto i tady můžete najít nádherná zákoutí, kde vás nikdo nebude rušit. Stačí si půjčit loď nebo člun, spousta takových míst je totiž logicky přístupná jen z vody. Ostrov Porquerolles se nachází mezi Marseille a Cannes. Jezdí sem pravidelná lodní linka, přesto je tu božský klid. Dlouho totiž byl soukromým majetkem, a tak se jej podařilo uchránit před přílišnou zástavbou. Pomohlo i to, že je od 70. let součástí národního parku, a tak tu nejsou hotelové resorty, ale třeba botanická zahrada, strmé útesy i zátoky s překrásnými plážemi.

Pláž Île de Porquerolles na Francouzské Riviéře Pláž Île de Porquerolles na Francouzské Riviéře Autor: istock.com

Pláž Palagruža, Chorvatsko

Mysleli jste si, že najít absolutní klid v Chorvatsku je nemožné? Vydejte se na odlehlý ostrov Palagruža, ležící mezi italským a chorvatským pobřežím. Důležitost jeho polohy připomíná i maják tyčící se vysoko na skále, který zároveň ostrovu dodává romantickou atmosféru lehce zapomenutého místa. Na jižní straně ostrova, v zátoce Velo Žalo, pak najdete jednu z nejkrásnějších pláží celého Jadranu.

Ostrov Palagruža v Chorvatsku Ostrov Palagruža v Chorvatsku Autor: Invia

Tyulenovo pobřeží, Bulharsko

„Dokonce i v Bulharsku lze najít pobřeží, které byste si klidně mohli splést s tím v Austrálii nebo přinejmenším na Madeiře. Tyulenovo si zamilují milovníci potápění, turistiky nebo šplhání po skalách, ale i ti, kdo hledají nedotčené divoké pláže. Opravdu jde o nejfotogeničtější místo široko daleko. Jedinou nevýhodou je lehce matoucí název – poslední tuleni odtud bohužel zmizeli už v 70. letech,“ říká Andrea Řezníčková.

Tyulenovo pobřeží v Bulharsku Tyulenovo pobřeží v Bulharsku Autor: istock.com

Autor: redakce Ženy.cz
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy