Kameny pro zdraví, lásku a energii: Který je podle čínského horoskopu ten váš? | Ženy.cz
 


Kameny pro zdraví, lásku a energii: Který je podle čínského horoskopu ten váš?

15. září 2019 • 06:00
 • Kameny pro zdraví, lásku a energii: Který je podle čínského horoskopu ten váš?

  Kameny jsou odjakživa považovány za schránky, které v sobě dokáží koncentrovat sílu z přírody. Léčivou, tu, která vám dodá radost, energii i potřebný klid. Každé znamení má své přednosti i slabosti jinde. Víte, který kámen vám nejvíce prospěje podle čínského horoskopu?

  Krysa  Granát (1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)

   

  Granát pomáhá při léčbě deprese a melancholie. Vyrovnává také menstruační cyklusGranát pomáhá při léčbě deprese a melancholie. Vyrovnává také menstruační cyklusAutor: iStock
  Krysám nikdy nechybí energie. Kamenem, který přinese tomuto znamení štěstí, je granát. Číňané ho nazývají pro jeho tmavě červenou barvu „blood stone“. Nebojte se ale, žádnou krev vám do života nepřinese. Podle čínských astrologů je tento kámen spojován především s láskou, věrností, vášní a duševním zdravím. Je skvělým lékem na depresi a melancholii, vyrovnává ženský menstruační cyklus. Čínské legendy také říkají, že pokud zavěsíte granát na přední dveře vašeho bytu, ochrání ho před zloději.

   

 • Buvol – Akvamarín (1925, 1937, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)

   

  Akvamarín přináší klid a je symbolem nadějeAkvamarín přináší klid a je symbolem nadějeAutor: iStock
  Buvoli jsou budovatelé představující sílu a mohutnost. Zároveň jim nechybí odhodlanost a rozhodnost. Jejich kamenem je akvamarín, nádherný modrý kámen, který je spojován s klidem, mírem, fyzickým zdravím a duchovnem. Přináší klid a jasnou mysl, je symbolem mládí, zdraví a naděje. Čínské legendy říkají, že akvamarín vytvořil čínský bůh moře. Proto ho s sebou nosí čínští rybáři, když vyplouvají na moře, aby jim přinesl štěstí a ochránil je před bouří.

   

 • Tygr – Safír (1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)

  Safír dává klid a pomáhá léčit oční problémySafír dává klid a pomáhá léčit oční problémyAutor: iStock
  Vaší hlavní silou je být vpředu a nahoře. Pokud chcete v životě uspět, musíte stát ve všech aktivitách v čele. Máte potenciál dokázat velké věci. Vaším kamenem je safír, který je spojen s vedením, osvícením, financemi, prosperitou, vnitřní silou a sebedůvěrou. Pomáhá odstranit negativní energii a dovést vaše myšlenky k naplnění. Podle čínské legendy má safír moc osvítit a dodat klid. Číňané používají safír k léčbě očních potíží, proto mu říkají „stone of the third eye“. Safír též napomáhá, abyste se lépe soustředili a stabilizovali mysl. Má též schopnost interpretovat sny a vidět do minulosti.

   

 • Zajíc – Perla (1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011)

  Perla je posilovač energie a je symbolem láskyPerla je posilovač energie a je symbolem láskyAutor: iStock
  Vašimi největšími přednostmi jsou citlivost a vnímavost, dokážete dobře vnímat situace, lidi a jejich potřeby. Vaším kamenem je perla, která je spojovaná s nevinností, čistotou a očistou. Podle čínské astrologie je perla velmi silná a považují ji za „tear from heaven“ nebo „the tear of god“. Dává se mladým a svobodným ženám, aby je dovedla k jejich snoubencům, čínští otcové ji dávají jako dar svým dcerám jako symbol lásky a během dospívání chrání jejich nevinnost. Mezi bohatými Číňany je běžné, že pijí alkohol s rozpuštěnými perlami, aby uzdravily jejich nemoci. Perla též poskytuje sílu a posiluje energii.

   

 • Drak – Ametyst (1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

   

  Drak je MOC – hodně i síla. Drak je nejsilnější zvíře zvěrokruhu, je největší a umí se pohybovat mezi nebem a zemí. Vidí vždy dál než ostatní. Vaším kamenem je ametyst, který je spojován s intuicí, mozkem, bohatstvím, ochranou, mírem a spiritualitou. Pro Číňany má spoustu významů. Předpokládá se, že ametyst chrání před opilostí, takže ho lidi nosí, když chtějí hodně pít. Používá se jako ochrana před závislostmi, jako jsou alkohol, kouření a drogy. Tento fialový kámen můžete použít i k duchovním účelům, jako jsou meditace a věštění. Umí též zvýšit vaše psychické síly a zlepšuje nespavost.

 • Had – Opál (1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

   

   

  Opál považují Číňané za neviditelný kámen, který je mystický. Když si ho dáte pod polštář, dokážete během spánku promlouvat s duchyOpál považují Číňané za neviditelný kámen, který je mystický. Když si ho dáte pod polštář, dokážete během spánku promlouvat s duchyAutor: iStock
  Hadi se snaží vždy všechno vědět, jsou obdarováni schopností hledat a nalézt, zkoumat, objevovat a nacházet souvislosti. Vaším kamenem je opál, který je spojován s vůdcovstvím, štěstím, silou, vizemi a sny. Číňané věří, že opál svému nositeli přinese velké štěstí a hojnost. Je to podle nich mystický drahokam, který má nadpřirozenou moc. Proto ho označují za „Neviditelný kámen“. Když ho prý položíte pod polštář, můžete během snění získat všechny odpovědi, které hledáte – prostřednictvím duchů.

   

   

 • Kůň – Topaz (1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014)

   

   

  Topaz pomáhá překonat překážky a obavy. Zvyšuje kreativituTopaz pomáhá překonat překážky a obavy. Zvyšuje kreativituAutor: iStock
  Koně mají nejaktivnější energii ze všech znamení, dokážou převálcovat celý svět. Vaše energie má charakter ohně, který z vás sálá. Dokážete zahořet pro cokoliv. Vaším kamenem je topaz, který je spojován s důvěrou, jistotou, odvahou, kreativitou a uvolněním. Číňané říkají, že tenhle kámen může pomoci překonat všechny obavy a dosáhnout cíle. Používají ho hodně umělci, architekti, spisovatelé a malíři, aby se zvýšila jejich představivost a kreativita. Stará čínská legenda tvrdí, že topaz pomůže překonat všechny překážky. Tradiční čínská medicína jej zase používá při léčbě duševních poruch.

   

 • Koza – Smaragd (1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 2003, 2015)

   

  Smaragd je drahokam pravdy, přináší prosperitu a zvyšuje sexuální schopnostiSmaragd je drahokam pravdy, přináší prosperitu a zvyšuje sexuální schopnostiAutor: iStock
  Vašimi přednostmi jsou cit a jemnost, díky čemuž dokážete zvládnout téměř každou situaci. Vaší energií si dokážete podrobit každého, vaše vnitřní i vnější krása duše a těla dokáže moc. Vaším kamenem je smaragd, který je symbolem matky všech bohyň. Je spojen s láskou, penězi a bohatstvím, krásou, bezúhonností, inteligencí, spravedlností a vzácností. Podle čínských legend je smaragd kamenem pravdy. Číňané věří, že tento kámen přináší prosperitu a zvyšuje sexuální schopnosti. Používá se k tomu, abyste k sobě přilákali opačné pohlaví a nalezli čistou a skutečnou lásku. Také je to kámen, který „přinutí“ mluvit pravdu.

   

   

 • Opice – Peridot/Olivín (1932, 1944, 1956, 1968, 1992, 2004, 2016)

   

  Peridot/Olivín je jedinečný kámen, který léčí poškozené ego. Potlačuje žárlivost a závistPeridot/Olivín je jedinečný kámen, který léčí poškozené ego. Potlačuje žárlivost a závistAutor: iStock
  Opice si umí poradit v každé situaci rychle a chytře. Chytrost je vlastnost, kterou musíte rozvíjet. Vaším kamenem je peridot, což je jedinečný drahokam, který je spojen s manželstvím, duševním zdravím, spiritualitou, zralostí, mystikou, ale také žárlivostí. Je považován za velmi tajemný a silný, používá se k potlačení žárlivosti a závisti. Starověcí čínští vojáci jej používali k tomu, aby ovládli svůj temperament. Peridot je podle čínské tradice označován za „ego stone“ díky schopnosti léčit poškozené ego. Používá se také při svatbách, aby přinesl manželskému páru štěstí.

   

 • Kohout – Citrín (1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

   

  Citrín je kamenem úspěchu, zvyšuje intelekt a pomáhá při zkouškáchCitrín je kamenem úspěchu, zvyšuje intelekt a pomáhá při zkouškáchAutor: iStock
  Vašimi přednostmi jsou dokonalost a přesnost v tom, co děláte. Svou energii dokážete koncentrovat na daný úkol a umíte sladit detaily do celku. Vaším kamenem je citrín, který je spojován s hojností, tvorbou a kreativitou, intelektem, prosperitou, úspěchem a moudrostí. Čínské legendy říkají, že citrín je kamenem úspěchu a měli by ho dostávat jen velkodušní lidé. Nosili ho čínští císaři, aby posílili intelekt. Dnes tento kámen používá hodně čínských studentů, aby uspěli na zkouškách, zatímco čínští profesoři ho používají při přednáškách. Citrín pomáhá zvýšit emoční inteligenci.

   

   

 • Pes – Diamant (1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018)

   

   

  Diamant ochraňuje proti zlu a je považován za kámen morálkyDiamant ochraňuje proti zlu a je považován za kámen morálkyAutor: iStock
  Vaší schopností je umění rozlišovat mezi dobrým a zlým, máte jakýsi šestý smysl, přirozený instinkt, který vám pokaždé ukáže správný směr. Vaším kamenem je diamant, který patří k nejcennějším drahokamům. Je spojen s přátelstvím, originalitou, čistotou, věrností, nevinností, silou a odvahou. V čínské kultuře je o něm známé, že je ochránce před zlem. Čínská legenda označuje diamant za „kámen morálky“. Přestože je drahý, mnozí lidé si jej pořizují, aby v nich posílil jejich kvality.

   

 • Vepř - Rubín (1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019)

   

  Rubín zbavuje špatné energie a pomáhá při léčbě nemocí. Když ho budete nosit, může vás proslavitRubín zbavuje špatné energie a pomáhá při léčbě nemocí. Když ho budete nosit, může vás proslavitAutor: iStock
  Vepři mají hodně síly a schopnost pomáhat slabším. Jste zdrojem energie, z něhož ostatní mohou čerpat. Vaším kamenem je rubín, který zbavuje negativní energie a neštěstí. Lze ho použít jako ochranu před mnohými nemocemi. Rubín je spojován s bohatstvím, zdravím, slávou, teplem, taktikou, odvahou, inteligencí a vůdcovstvím. Čínské legendy jej nazývají „kamenem slavných“, protože pokud jej nosíte, může vás proslavit po celém světě. Čínští lékaři ho používají ke stabilizaci krevního tlaku a k léčbě onemocnění krve.

Autor: aši
Klíčová slova:  horoskopzdraví
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy