Kameny pro zdraví, lásku a energii: Který je podle čínského horoskopu ten váš?

Kameny jsou odjakživa považovány za schránky, které v sobě dokáží koncentrovat sílu z přírody. Léčivou, tu, která vám dodá radost, energii i potřebný klid. Každé znamení má své přednosti i slabosti jinde. Víte, který kámen vám nejvíce prospěje podle čínského horoskopu?

Krysa – Granát (1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)

Krysám nikdy nechybí energie. Kamenem, který přinese tomuto znamení štěstí, je granát. Číňané ho nazývají pro jeho tmavě červenou barvu „blood stone“. Nebojte se ale, žádnou krev vám do života nepřinese. Podle čínských astrologů je tento kámen spojován především s láskou, věrností, vášní a duševním zdravím. Je skvělým lékem na depresi a melancholii, vyrovnává ženský menstruační cyklus. Čínské legendy také říkají, že pokud zavěsíte granát na přední dveře vašeho bytu, ochrání ho před zloději.

Buvoli jsou budovatelé představující sílu a mohutnost. Zároveň jim nechybí odhodlanost a rozhodnost. Jejich kamenem je akvamarín, nádherný modrý kámen, který je spojován s klidem, mírem, fyzickým zdravím a duchovnem. Přináší klid a jasnou mysl, je symbolem mládí, zdraví a naděje. Čínské legendy říkají, že akvamarín vytvořil čínský bůh moře. Proto ho s sebou nosí čínští rybáři, když vyplouvají na moře, aby jim přinesl štěstí a ochránil je před bouří.