Juliette Binoche: Nekonvenční kráska z Čokolády

9. března 2017 • 06:00
Fotografie • Foto: internal

Když se řekne francouzská herečka, vybaví se vám minimálně dvě. Brigitte Bardot a Juliette Binoche. Ta druhá z nich, křehká tmavovláska s hlubokýma očima potvrzuje frázi, že Francouzky nestárnou. Juliette oslavila 9. března 53. narozeniny a je stále tou nekonvenční kráskou z Čokolády.

Podle kritiků nejtalentovanější herečka v Evropě. Její tvář vidíme v nespočetně filmech, ale nejvíce se nám vryla do paměti jako krásná prodavačka čokolády po boku Johnnyho Deppa. Bourala stereotypy, šla proti proudu, nebála se neznámého a svým půvabem okouzlila každého. 

Čokoláda VIDEO youtube

Když získala v roce 1997 Oscara za vedlejší roli ve filmu Anglický pacient, kde ztvárnila kanadskou ošetřovatelku Hanu, celá Francie jásala a už absolutně nikdo nepochyboval o jejím hereckém talentu. A nominací přibývalo. Mezi kandidátky na Oscara 2000 a Zlatý glóbus 2000 se dostala díky úloze cukrářky indiánského původu Vivianne Rocherové ve zmíněné poetické komedii podle románu Joanne Harrisové Čokoláda. Tehdy už jsme ji milovali všichni.

Předurčená k herectví

K herectví měla blízko už od dětství. Její matka Monique Stalensová, napůl Polka, napůl Vlámka, byla herečkou, otec Jean-Marie Binoche divadelním režisérem. Divadlu se začala věnovat na lyceu, kde sama zinscenovala Zdravého nemocného od Moliéra a Ionescovu hru Král umírá. V představeních, která režírovala, hrála mužské role, protože se domnívala, že není dost hezká. "Příroda se na mně pomstila ženskému rodu," s úsměvem vzpomíná na pubertu.

Na filmu se potřebuji aktivně podílet, mám ráda harmonickou spolupráci.

Do mezinárodního povědomí vstoupila díky postavě introvertní fotografky Terezy, která zachovává věrnost svému záletnému manželovi (Daniel Day-Lewis), ve stejnojmenné filmové adaptaci slavného románu Milana Kundery Nesnesitelná lehkost bytí.

Hollywoodu řekla NE 

Díky své erotické přitažlivosti ve filmu Posedlost, který si vysloužil přirovnání k legendárnímu Poslednímu tangu v Paříži, ji začali tvůrci erotických snímků nabízet závratné honoráře.

Kouzlu Hollywoodu ale Juliette nikdy nepodlehla. "Byl slavný do padesátých let, teď už je to jenom stroj na filmy," říká o něm.

  Nejznámější filmy: Zdrávas Marie, Schůzka, Špatná krev, Posedlost, Nesnesitelná lehkost bytí, Milující z Pont-Neuf, Bouřlivé výšiny, Tři barvy: modrá, Husar na střeše, Pohovka v New Yorku, Anglický pacient, Prokletí ostrova Saint-Pierre, Čokoláda, Paříži: Miluji tě a další

Její láskou kromě divadla jsou samozřejmě její děti a malování. Už jako mladá dívka chodila po muzeích a galeriích, prohlížela obrazy a i malovala. Měla a má ráda ruskou literaturu, Rilkeho poezii, Picassovy a Rembrandtovy obrazy a Tatiho filmy. 

Vzdělaná, krásná, nekonvenční žena, která ví, co chce a dokáže hýbat světem.

Miluju neznámé. Souvisí totiž se strachem a čelit strachu je ten nejlepší pocit na světě.

 

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy