Jak tvořit lepší Stories na Instagram? Stáhněte si tyto aplikace! | Ženy.cz
 


Jak tvořit lepší Stories na Instagram? Stáhněte si tyto aplikace!

29. března 2019 • 06:00
Jak tvořit lepší Stories na Instagram? Stáhněte si tyto aplikace!
• Foto: iStock.com

Jaké jsou nejlepší aplikace na úpravu takzvaných Instastories, tedy příspěvků, které lze na Instagramu vidět jen vždy po dobu 24 hodin? Nechte se inspirovat. 

-->

Jaká psychologie se skrývá za úspěchem Insta Stories? Zatímco každý tvůrce instagramového účtu si pečlivě hlídá svůj „feed“, tedy obrázky, které ukazuje světu natrvalo, Insta Stories, které jsou k vidění jen na 24 hodin, jsou méně „vypěkněné“, zato mnohem spontánnější. V tom je jejich půvab. Jsou to snímky, které „skončily na podlaze ve střižně“. Dávají nahlédnout do zákulisí. Jak je můžete vylepšit?

UNFOLD

Tato aplikace je velmi snadná a hlavně minimalistická. Pokud upřednostňujete nenásilné koláže, do kterých vám stačí nahrát tři fotografie a přidat popisek, stahujte Unfold. K výběru máte několik layoutů, díky kterým se vám koláž hned sestaví.

STORYART

Máte-li raději barevnější a živější obrázky, zkuste StoryArt. Líbí se mi, že aplikace nabízí několik již přednastavených barevných layoutů. Každá koláž má své téma – můžete vytvořit koláž s jemným fialovým levandulovým tématem nebo celou koláž ladit do růžového stylu.

LIVECOLLAGE

Za mě asi jedna z nejživějších aplikací na úpravu a přípravu koláží. Na výběr je tolik layoutů, že nebudete nakonec vědět, který si zvolit. Oceňuji předem nastavený náhled – nejprve můžete vybrat třeba čtyři fotky a v živém náhledu se vám zobrazí dané fotky ve všech layoutech a vy si můžete vybrat, ve kterém se vám nejvíce líbí. Dále si můžete pohrát jak se samotným textem – výška, šířka, styl písma či barva, tak s barvou pozadí, efekty, ale i přidanými samolepkami.

Doladění na Instagramu

Uložené koláže si pak jednoduše nahrajete na svůj účet. Chcete-li si ještě více pohrát s fotkou, určitě doporučuji zavítat do složky GIF, kde objevíte několik srandovních, nejenom kreslených animací v souladu s daným tématem. Do vyhledávače stačí napsat například „spring“ a hned uvidíte, jaké oživení vám Instagram nabídne.

Článek vyšel v březnovém čísle časopisu Moje psychologie. Aktuálně je na stáncích dubnové vydání s Bárou Nesvadbovou na titulce. Objednat si ho můžete i přes www.ikiosek.cz
Moje psychologie 04/2019Moje psychologie 04/2019Autor: Archiv Mojí psychologie

Autor: Aneta Krubnerová
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy