Iva Kubelková: Maso mi nedělalo dobře fyzicky ani psychicky!

Titul první ViceMiss získala sice před 23 lety, ale od té doby nezestárla snad ani o rok. Jaké je tajemství mladistvého vzhledu Ivy Kubelkové? Co jí a jak často sportuje?

Jak jste si užila letošní léto? Dopřála jste si dovolenou s rodinou?

Léto jsem si opravdu skvěle užila. Snažím se si na léto nebrat moc práce a chci ho trávit co nejvíce s rodinou. Takže jsme byli stále spolu. Nejdříve jsme si dali Karlovy Vary, pak jsme vyrazili do Českého Krumlova a jižních Čech a pak jsme odletěli do Řecka, a ještě jsme stihli i naši chalupu v Podkrkonoší.

Již několik let jste vegetariánka. Proč jste se rozhodla nejíst maso?

Před 18 lety jsem začínala zjišťovat, že mi maso nedělá dobře, fyzicky ani psychicky. Necítila jsem se dobře, a tak jsem se začala masu vyhýbat. Je to jednoduché. Dospěla jsem k rozhodnutí, které je pro mě trvalé, a to jen proto, že jsem si na to přišla sama. Do toho jsem začala studovat různou filozofickou literaturu, a tak nějak to vše do sebe zapadlo. I když nevím, jestli jsem úplná vegetariánka, když jsem otěhotněla, občas jsem si dala rybu. I dnes si dám třeba mořské plody.

A co váš partner a dcery? Také nejí maso?

Můj partner nejí maso 40 let, moje děti do toho nenutíme, je to jejich život a taková rozhodnutí musí dělat samy. Takže zatím maso jedí, ale ne doma, u nás se maso nevaří. Je na nich i vidět, že mají jiné stravovací návyky, jí hodně zeleniny a luštěnin.

Lidé mají často předsudky, že strava bez masa je nudná a hladová. Jaká jsou vaše nejoblíbenější jídla?

Mám ráda velkou škálu jídel. To bychom tady byli dlouho. Tak jen namátkou, mám ráda italskou, indickou, thajskou a řeckou kuchyni, v každé z těchto kuchyní si najdete mnoho jídel bez masa. I v té naší české se to dá. Dám si ráda koprovku, kulajdu, rajskou i svíčkovou, děláme je prostě bez masa.

Jste moderátorka, modelka a také zpěvačka. Věnujete se aktuálně všemu najednou, nebo něco dostává přednost?

Věnuji se nejvíce moderování a zpívání. Modeling už nedělám mnoho let. Vlastně už dobrých 10 let se věnuji z 90 % moderování a v posledních letech přibyl i zpěv a muzikál.

Myslíte, že modelingovou štafetu po vás přebere vaše starší dcera?

Myslím, že je ještě velmi brzy to hodnotit. Myslím, že čas ukáže, kam ji její osud zavane. Ano, zkusila odchodit jednu přehlídku a mají o ni zájem modelingové agentury, ale vše je otevřené a zatím je pro nás priorita škola.

Jste tváří české značky spodního prádla, což znamená, že se musíte udržovat ve formě. Jaké sporty a cvičení vás baví?

Vždy jsem dost sportovala a byla v pohybu. Když pak přišly děti, bylo to pro mě trochu náročnější, takže jsem se omezovala na aktivity, které se dají spojit s malými dětmi. Teď, když už mám doma velké holky, tak jsem se vrátila k pravidelnému pohybu, i po mé operaci kolena si to už mohu dovolit. Chodím na kruháč a ten mi dává docela zabrat. Pokud nemám čas někam jít cvičit, cvičím doma – plank, s bosu, s činkami, cviky s vlastní vahou. To mě baví. Radost ze cvičení mám ale také díky tomu, že se u něj cítím pohodlně, a to především díky sportovním podprsenkám od Astratexu s různou silou opory.

Kolikrát týdně sportujete?

Dvakrát týdně.

Máte nějakou radu pro ženy, které se nemohou ke sportu donutit?

Nejdůležitější je začít a nastavit si to v hlavě tak, že to neděláte proto, abyste vypadaly dokonale, ale abyste se dobře cítily. Pohyb má velký pozitivní vliv i na psychiku a hraje velkou roli v péči o nás samotné. Neměly bychom na sebe zapomínat a měly bychom se věnovat občas taky samy sobě.