...

... Zdroj: iStock.com

Czech & Slovak made: Autorské šperky na celý život, které si zamilujete

Hledáte osobní šperk, který nesundáte z ruky? Který vám bude připomínat vaše lásky, děti nebo životní touhy? Máme pro vás tři tipy na šperky z české a slovenské produkce, pro různé příležitosti a životní etapy, které vám navíc šperkařky upraví na míru a podle konkrétních přání. 

Když přijde láska

Barevné kameny jsou zpět! V podobě, v jaké je vytváří šperkařka Lenka Kerlická (dříve Šváchová) pod značkou 27JEWELRY, si je totiž nelze nezamilovat. Subtilní, a přesto výrazné, s organicky tvarovaným kroužkem a shlukem přírodních kamenů...

Na Lemarketu jste se ptali na prsten čakrový. Mám ho, ale zapomněla jsem ho tentokrát přibalit. Tak alespoň zatím tady... Prsten má v sobě barvy čaker, umocněné silou přírodních kamenů - rubín, oranžový, žlutý a zelený safír, akvamarín, topaz a ametyst. #cakra #chakra

Příspěvek sdílený 27JEWELRY (@27jewelry),Pro 10, 2017 v 6:06 PST

Na Lenčinu tvorbu by se ale rovněž měli podívat pánové, kteří se chystají žádat o ruku, nebo zkrátka páry, které se budou brát. Pokud chcete ručně vyráběnýzlatýprsten, který vypadá současně tradičně, moderně i jako osobní šperk, pak si z kolekcí 27JEWELRY určitě vyberete. A když ne, Lenka Kerlická vám vyrobí prsteny podle vašich představ.

Další z mých oblíbených prstenů Cluster. Psssst kdo bude říkat ANO? ;-)

Příspěvek sdílený 27JEWELRY (@27jewelry),Pro 3, 2017 v 7:11 PST

Když přijdou děti

Šperkařka Hany H. Kašičková nabízí šperky na míru a i na ni se mnohou obracet snoubenci, pokud si přejí něco speciálního – třeba jména nebo jakákoli slova vyrytá v jejích autorských prstenech.

Příspěvek sdílený autorský šperk s príbehom (@hanykasickova),Kvě 1, 2018 v 9:45 PDT

Nás ale okouzlily především její prstýnky z kolekce Zlatíčka, jednoduché kroužky z různého zlata, které můžete kombinovat a na něž si můžete nechat vyrýt jména svých dětí. Na podobném nápadu stojí i šperky z kolekce Drobátka, zlaté prstýnky s nugetkami a v nich iniciála, popřípadě malý diamantík. A pak je tu ještě náramek Dětičky se siluetami – krásný způsob, jak mít své malé lásky stále u sebe.

naramok DETIČKY

Příspěvek sdílený autorský šperk s príbehom (@hanykasickova),Bře 5, 2018 v 3:10 PST

Když potřebujete povzbudit

„Obyčejná slova, co udělají radost,“ stojí na Instagramu značky PAI.O, která vyrábí osobité stříbrné náramky a prsteny s českým textem a tradiční zlatnickou technikou. Stylově jsou tyto šperky jednoduché, surové, jako kdyby teprve čekaly, až do nich vložíte svůj osobní příběh. A jsou také skvělým dárkem, mohou za vás poděkovat i povzbudit, vyjádřit lásku k blízkému člověku nebo vášeň k vlastní tvorbě.

Ráno... #hezkerano #paiocz #slovaamyslenky #moje #rucniprace #prostesti #paionaruku #darek #silver #vcestine #ceskyjazyk #czech #prague #madeinczech #madeinprague #mantra #paionaruku #darek #osobnidarek #stribro #zlatnickaprace #naramek #vyrobenovpraze #naramek #madeinprague #fashionblogger #handmade #madewithlove #accessories #jewerly #necklace #tender #tenderness #wordsandthoughts

Příspěvek sdílený PAI.O paionaruku@gmail.com (@paio.cz),Bře 19, 2018 v 11:22 PDT

Aktuálně PAI.O vyrábí také přívěsky se zdánlivě náhodně rozházenými písmenky, ve kterých ale při pozorném zkoumání můžete objevit jméno. Teď je jen na vás, jestli bude vaše, nebo třeba toho, kterého se tímto šperkem rozhodnete podarovat.

Mějte se dneska moc hezky.☘️ #hezkyden #necklace #nahrdelnik #nakrk #paioego #paionaruku #paiocz #silver #vcestine #cestina #ceskyjazyk #czech #inczech #prague #madeinczech #madeinprague #mantra #paionaruku #darek #osobnidarek #stribro #zlatnickaprace #naramek #vyrobenoslaskou #vyrobenovpraze #naramek #madeinprague #fashion #fashionblogger #handmade #madewithlove #accessories #jewerly

Příspěvek sdílený PAI.O paionaruku@gmail.com (@paio.cz),Kvě 1, 2018 v 12:12 PDT

Doporučujeme

Načíst další články