Chcete rychleji usnout nebo zhubnout? Vyzkoušejte tyto aplikace!

Vypněte Facebook, Instagram, Messenger a přidejte do svého telefonu nové aplikace. Vybrali jsme pět z nich, které vás obohatí a nemusíte u nich trávit hodiny času.

Představte si obchoďák, který se vejde do kapsy a má neomezenou pracovní dobu. Nejedná se o žádné sci-fi, stačí vytáhnout telefon a kliknout na modrobílou ikonu App Store. Každý den v něm přibývají nové aplikace, které míří na naše potřeby, ať už zrovna zatoužíme po rychlém odvozu domů, chceme si poslechnout podcast nebo audioknihu, zahrát si strategickou hru, nebo poznat někoho nového. Jenže, stejně jako při klasickém nakupování víme, že balení smažených chipsů není pro naše tělo žádná hitparáda, měli bychom se i v případě aplikací zamyslet. Některé appky nám usnadní život a práci, jiné nebudou váhat a ukradnou nám desítky hodin času. Zde je několik zajímavých aplikací, které budou ve vašem on-line košíku zářit jako čerstvé jahody v tom nákupním.

Moment

Zní to jako protimluv, ale pokud chcete regulovat čas na vaší obrazovce, stáhněte si aplikaci, která se stane vaším koučem. Tou nejlepší je momentálně Moment. Sleduje, kolik času svému mobilu věnujete. To sice zvládne i většina chytrých telefonů, které počítají, kolikrát za den mobil zvednete a jak dělíte čas mezi zprávy, práci a zábavu. Jenže na rozdíl od Momentu vám už nepomohou, pokud chcete na chvíli odložit mobil z ruky. Vzdát se telefonu pomáhá právě Moment, který v placené verzi spustí osobního kouče. Každý den musíte plnit drobné výzvy v podobě „nekontrolovat mobil alespoň 30 minut“, „věnovat se v kuse jedné činnosti bez přerušování“ atd. Dokud výzvu nesplníte, nemůžete postoupit dále. A je to výzva, která není tak lehká, jak se může při čtení zdát.

Sweat with Kayla / 8FIT

Většina žen už někdy slyšela o cvičení s Kaylou Itsines. Jedná se o série cviků, ke kterým potřebujete jen své tělo a několik málo minut. Výsledky se podle Kayly dostaví díky pravidelnosti, nikoli tím, že se párkrát strháme a přitom si nevytvoříme cvičící návyky. Z Kayly se stala celebrita, kterou na Instagramu sleduje 11,6 milionu lidí a vytvořila aplikaci Sweat With Kayla (zapoťte se s Kaylou). Teď však přišel konkurent, který kombinuje cvičení se zdravými recepty: aplikace 8fi t. Když jsem o ní slyšela poprvé, byla jsem jako rozený lenoch skeptická.

Můžete si ale vyzkoušet týden zdarma a pak se rozhodnout, zda zakoupíte celé členství. Aplikace je velmi jednoduchá, zadáte, jaký typ těla máte a jaká podoba je vaše vytoužená, podle čehož dostanete sérii cviků. Mně například 8fi t naordinoval cvičení 4x do týdne, ale každý den pouze na 10-15 minut. Když přidáte protažení, hýbete se nakonec déle než půl hodiny, ale představa několika málo minut vám mentálně pomůže s cvičením začít. Sedy lehy, dřepy, plank. Vydržela jsem měsíc, nebylo to těžké, a přestože nejsem u vytoužených tvarů, mám denně trochu pohybu navíc a tělo se mi začíná zpevňovat.

My calendar

Kdy bylo poslední datum měsíčků, se zamýšlím asi jen u doktorky a pokud se chystám na delší dovolenou, kterou toužím prožít v co největším pohodlí. Pokud nejste vyloženě zaznamenávací typ, vzpomeňte si, že z většiny analýz a zapsaných čísel se dá vyčíst zajímavý příběh… třeba ten váš.

Aplikaci mi doporučila spousta kamarádek. Těch, které vysadily antikoncepci, pokukují po mateřském oblečení a díky on-line kalendáři vědí, kdy naplánovat romantický večer, pro ty, které se děsí každého opoždění a aplikace jim ušetřila nervozitu a peníze za zbytečné těhotenské testy. V kalendáři zjistíte, s jakou pravidelností funguje vaše tělo, kdy očekávat bolesti v podbřišku, a minimálně vám kalendář napoví, na kdy naplánovat letní dovolenou u moře.

Apple pay

Nikam prakticky nevycházím bez tří základních věcí – mobilu, peněženky a klíčů. Pokud máte alespoň jedno zařízení od Applu, vyzkoušejte novinku Apple Pay, díky které můžete nechat peněženku doma.

Calm / Relax Melodies

Nemusíte být nutně jogínem nebo pravidelně meditovat, abyste si zamilovali aplikace Calm nebo Relax Melodies. V obou najdete program, který vám pomůže usnout. Podle svých potřeb si zvolíte, jestli radši posloucháte zvuky noci, šumění deště, nebo praskajícího ohně a k čemu má hudba sloužit, od zklidnění až po rychlejší usnutí. Načechrejte si polštář a výjimečně nechte mobil nebo počítač blízko postele.

Další skvělé články najdete v zářijovém vydání časopisu Moje psychologie. Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte, zítra už ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.