Cameron Diaz slaví 45. narozeniny! Jaké je tajemství jejího vzhledu?

Cameron Diaz patří k nejvýraznějším herečkám své generace, a i když za své role nesbírá prestižní ceny, u diváků je velmi oblíbená. V posledních letech nejen díky svému komediálnímu talentu a širokému úsměvu, ale i přístupem ke zdravému životnímu stylu a procesu stárnutí, které shrnuje ve svých knihách. Není divu, že jde o bestsellery, z Cameron totiž vyzařuje nejen krása, ale (na rozdíl od některých jejích kolegyň) i klid a životní nadhled. Jaké jsou její nejoblíbenější rituály?

Cameron, kterou dnes vnímáme (podobně jako Gwyneth Paltrow) jako inspiraci v otázkách zdravého životního stylu, nebyla vždy takhle uvědomělá. „Kdybych měla stroj času, nikdy bych si nevložila cigaretu do úst,“ prozradila herečka, co považuje za svou největší chybu. Dnes se to zdá neuvěřitelné, ale v mládí prý kouřila i dvacet cigaret denně. Holt divoká devadesátá léta!

Vedle toho si ani příliš nelámala hlavu s tím, co jí. Jako klasická teenagerka a holka na prahu dospělosti milovala burgery, mexickou kuchyni a chipsy, jejichž konzumace se tehdy Cameron ještě neprojevovala na postavě. Zato tím ale trpěla pleť. „Měla jsem opravdu strašnou pleť. Styděla jsem se za ni a dělala jsem všechno možné, abych se pupínků zbavila. Make-up, medicína... nic nezabralo. Nejhorší bylo zakrýt všechny nedostatky na kameru, to jsem se vždy cítila nejhůř.“

I dnes si Cameron ráda dopřeje sem tam něco nezdravého (miluje snad všechny druhy sýrů a nepohrdne ani pečivem), nicméně už asi deset let dodržuje zdravý jídelníček plný proteinů a zeleniny. Své zkušenosti shrnula do dvou knih – The Body Book a nově také Longevity, která se zabývá procesem stárnutí a uměním žít naplno (obě jsou k mání i v českých knihkupectvích). Co a jak konkrétně herečka jí a jaké jsou její oblíbené rituály?