5 dietních návyků z Hollywoodu. Co jí Eva Mendes, Cameron Diaz, Jennifer Lawrence...

Hollywood je plný trendů, samozřejmě módních, ale teď mnohem více těch dietních. Všichni touží žít zdravě. Ženy s dokonalými těly se na nás usmívají ze všech možných i nemožných míst a člověka musí napadnout: Jak to dělají? Nejsou už jejich diety nebo péče o figuru za hranicí zdravého rozumu? U leckterých určitě ano. My jsme v tom obřím množství našli pět slavných žen, které nám mohou být inspirací. Jejich stravovací návyky jsou jednoduché, nejsou hazardem se zdravím a na léto jsou jak stvořené.

1. Eva Mendes: Zelenina na prvním místě

Pro bezmasý životní styl se rozhodla krásná herečka Eva Mendes a svého počinu nelituje: "Nejím maso už asi 6 let, protože nesouhlasím s tím, jak se zachází se zvířaty v chovech a jak se s nimi celkově hospodaří. Když jsem své rozhodnutí řekla nahlas, okamžitě jsem se cítila lépe. Zejména psychicky, a to mělo i vliv na mé tělo. Po ročním vyloučení masa vypadala moje pokožka mnohem jasněji a zdravěji." Pokud potřebujete trochu času jako „všežravec“, než opravdu přejdete na bezmasou stravu, můžete konzumovat maso volně žijících zvířat nebo čerstvé ryby.

Eva Mendes

Kromě vyloučení červeného a bílého masa Eva ve svém jídelníčku dodržuje striktní pravidla: „Jsem posedlá pravidelným řádem,“ zmínila Eva v rozhovoru o svých stravovacích návycích v časopise Shape. To, co v průběhu týdne jí, se proto den ode dne příliš neliší. Snídaně znamená vajíčka (na jakýkoliv způsob) s plátkem chleba. Oběd a večeře stojí na vyváženém poměru bílkovin a zeleniny. Přidat se občas může i rýže nebo quinoa.