Osm drinků, které se tváří zdravě, ale jejich pitím rozhodně nezhubnete

Letní vedra nás nutí pít častěji. Všichni víme, že nejlepší je obyčejná voda, ale obzvlášť v těchto dnech dostane člověk prostě chuť dát si doušek něčeho, co má nějakou příchuť. Sladké sycené limonády jsou synonymem čirého zla, většina z nás sáhne po ledovém čaji, smoothies nebo kokosové vodě v domnění, že jsou méně sladké a zdravější. A to je velký omyl. Které nápoje se tváří zdravě, a přitom mají velký obsah cukru nebo s hubnutím rozhodně nepomáhají?

Prvním adeptem, kterého si podrobně probereme, je kokosová voda. Aktuálně hubnoucí hit mezi celebritami. V poslední době se u nás dá koupit nejen v obchodech se zdravou výživou, ale i v supermarketech. Pozor – nejedná se o mléko, které je tučné. Jde skutečně o pravou vodu z mladého kokosu. Díky svému složení pomáhá snižovat špatný cholesterol, podporovat metabolismus a tím i hubnout.

Kde je tedy problém? V ceně. Ona totiž samotná kokosová voda je docela drahá. Výrobci ji tedy ředí vodou a pro zvýraznění chuti použijí pochopitelně – cukr. Pak se z výrobku stává spíše kokosová limonáda a na hubnutí můžete zapomenout.