...

... Zdroj: iStock.com

5 znamení, která si myslí, že svět je proti nim. Kdo trpí mučednickým komplexem?

Jsou lidé, kteří se považují za celoživotní oběti a mají takzvaný perzekuční komplex. Co to znamená? Znamená to, že se neustále cítí pronásledovaní a nechápou, že jim nikdo nerozumí. Touží po pocitu být mučedníkem a usilují o utrpení, aniž si to uvědomují. Nepatří mezi ně i vaše znamení?

Rak (21. června – 22. července)

Raci mají tendenci žít svůj život a zároveň očekávat jen to nejhorší. Jsou sice kreativní a milující, ale z druhé části i pesimističtí a podezíraví. Raci mají permanentní pocit, že jen dávají, a když oni něco potřebují, nikdo jim nepomůže. V jejich případě dochází k lavinovému efektu, kdy mají pocit, že když se něco přihodí, následuje další a další pohroma a nakonec z toho vznikne katastrofa.

Rak
Rak | Zdroj: iStock

Pokračování 2 / 5

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby mají velké problémy v případě, když se něco pokazí. Místo objektivního pohledu na situaci mají sklon reagovat přehnaně emočně a nelogicky. Možná si myslí, že nemají nárok na štěstí a že nic nepracuje v jejich prospěch. Jsou citlivé a zároveň pesimistické. Vždy očekávají, že dojde ke katastrofě, a když se tak stane, mají pocit, že není nikdo, kdo by jim v jejich situaci pomohl. Ryby se často také diví, proč ony musí bojovat i za ty nejmenší věci, které ostatní lidé považují za samozřejmost.

.
. | Zdroj: iStock

Pokračování 3 / 5

Štír (23. října – 21. listopadu)

Protože Štíři jsou tak citliví, není divu, že mívají někdy pocit, že celý svět stojí proti nim. Neochotně důvěřují lidem, což může vést k jejich izolaci. Přitom právě to by Štíři neměli dělat, když druzí nebudou vědět, že mají s něčím problém, nikdo jim samozřejmě taky nepomůže. Mají sklon neustále podezřívat všechny kolem, hlavně autority. Je to pro ně velmi vyčerpávající, zvláště pokud nemají někoho, kdo by jim podal pomocnou ruku.

Štír
Štír | Zdroj: iStock

Pokračování 4 / 5

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Když si Kozorozi myslí, že jsou všichni proti nim, bohužel pak vnášejí negativitu do každé situace nebo interakce. Lidé mohou mít nejlepší úmysly, pokud se ale Kozoroh cítí odcizen a podhodnocen, dostane se do defenzívy a raději od sebe všechny odežene. Problém je navíc v tom, že Kozoroh bývá dost tvrdohlavý, takže může být obtížné přesvědčit ho, že lidé občas chtějí skutečně pomoci a že je podporují a milují. Pokaždé, když se Kozorohům stane něco špatného, ​​jen to posílí jejich negativní postoj.

.
. | Zdroj: iStock

Pokračování 5 / 5

Panna (23. srpna – 22. září)

.
. | Zdroj: iStock

Panny se už dávno rozhodly, že nebudou pomáhat nikomu jinému než samy sobě. Cítí to jako největší jistotu, protože nevěří, že by někdo jiný měl zájem jim pomoci. Bývá dosti obtížné s nimi spolupracovat, protože jen výjimečně uvěří, že by někdo jiný stavěl jejich zájmy nad své vlastní. Panny mají sklon necítit štěstí, protože vědí, že vše, čeho dosáhly, bylo díky jejich vlastní tvrdé práci, ne proto, že jim někdo pomohl nebo umetl cestičku. Nikdy neuvěří, že by to mohlo fungovat, pokud samy sobě nedovolí, aby se to stalo.