30 hygge dárků pro celou rodinu, které zahřejí na těle i u srdce

A máme pro vás další várku inspirace na vánoční dárky. Tentokrát jsme si jako téma vybrali hygge – dánské slovo, které si obzvlášť se zimou a Vánoci hodně rozumí. 

Možná vás v první chvíli napadne otázka, co jsou to vlastně hygge dárky. Slovo hygge pochází z dánštiny a do češtiny by se volně dalo přeložit jako domácí pohoda. Pohoda, která však nevzniká sama o sobě, ale o kterou se musíme trochu přičinit. Minimálně tím, že si doma zapálíme svíčku, jako to rádi dělají právě Dánové.

Ano, z hygge se v poslední době stalo i klišé, vyprázdněný recept na štěstí, který sám o sobě může znít banálně. Ale pravdou je, že pro dlouhé zimní měsíce zatím lidstvo nic moc lepšího nevymyslelo. Protože co může být lepšího než se natáhnout s dobrým čajem a přehodit přes sebe teplou deku? K tomu si vzít knihu nebo časopis a pustit oblíbenou desku?

Hygge je všechno, díky čemu se cítíme útulně, v teple a v bezpečí. Je to ranní chvilka s kávou. Je to odpoledne, kdy prší, a tak nikam a nic nemusíme. Je to vůně cukroví, která se po roce opět rozvine z trouby. Je to sychravý víkend v horách. Není to bezbřehé lenošení, spíše umění zpříjemnit si život za jakýchkoli podmínek. A patří k tomu i obdarovávání druhých.

Tipy na konkrétní hygge dárky najdete v galerii.