3 důvody, proč vás bolí hlava. Zbavte se jich!

"Bolí mě hlava", věta, kterou slyším, troufnu si říci, téměř každý den. Stěžuje si kolegyně, kamarádka, se kterou jste se po dlouhém dni sešla na kávu, nebo si bolest hlavy sedla za váš krk? Přijďte tomu na kloub, proč vás bolí, a hned napravujte. Mezi nejčastější důvody patří tyto.

1. Stres, stres a zase stres

Nedokončené úkoly v práci, hádka s partnerem, pozdní příchod na schůzku? Je tu stres. Začínáte cítit bolest za očima nebo máte pocit, že vám něco tlačí na hlavu. Máte-li stresovou práci, většinou kvůli napětí trávíte většinu dne v nepřirozené pozici a špatně držíte tělo. Co pomůže? Samozřejmě můžete sáhnout po lécích tlumících bolest, ale nezapomínejte, že jimi zatěžujete játra. Jinou variantou může být krátká masáž šíje. Promněte si krk nebo poproste kolegyni o malou masáž. A pak už jen vyklepejte zbytky stresu z ramen.

Aby se bolest příště neopakovala: Pořiďte si kvalitní židli a zkontrolujte si, že se nehrbíte. Jasně, chcete co nejrychleji dokončit úkol a ze židle se nezvednete několik hodin. Chyba. Pracovní přestávky je třeba dodržovat.