10 věcí, které musíte vědět, než půjdete na první tetování

Tetování je umění, projev osobnosti, estetický doplněk a něco, co zůstane s jeho nositelem do konce života. Může být krásné... Ale taky hodně špatné. Pokud po něm toužíte a ještě žádné nemáte, přečtěte si 10 rad od profesionálního tatéra, které vám udělají dobrou službu a zajistí perfektní kérku.

První tetování jsem si nechala udělat měsíc před 18. narozeninami. Dnes, o 12 let později, jich mám po těle dvacet a ani zdaleka nejsem u konce. Do tetovacího studia teď chodím jako do oázy klidu, kde si odpočinu, pobavím se se známými, které jsem dlouho neviděla, a odejdu bohatší o další skvělý kousek do sbírky. Nebylo to tak ale vždy. V prvních letech jsem byla z tatérů nervózní, neuměla jsem s nimi komunikovat, a tak se stalo, že některé z mých současných tetování jsou ve skutečnosti covery starších věcí, které se nepovedly nebo se mi nelíbily.

TIP NA VIDEO: Jaká úskalí má tetování na prsty?

Pokud i vás láká nechat se tetovat, ale nemáte s tím – a ani se světem tetovacích salonů – žádnou zkušenost, nezoufejte. Profesionální tatér Stano Tma, který tetuje ve studiu Black Rabbit na pražském Smíchově, dal dohromady desítku základních věcí, které by měl člověk vědět před tím i po tom, co se nechá potetovat.

10 důležitých věcí, které vědět, než se necháte potetovat, najdete v následujících kapitolách.>>>