Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Film Servis Festival Karlovy Vary

Víc než průvodce: KVIFF.TV nově nabízí i databázi filmů ke zhlédnutí online

KVIFF.TV, kterou organizátoři karlovarského festivalu spustili v roce 2021, se opět hlásí do služby. Kromě servisu pro návštěvníky a exkluzivního obsahu v podobě živých přenosů a publicistických pořadů letos přináší také jednu novinku, kterou potěší všechny filmové nadšence: nově totiž slouží i jako VOD platforma – databáze pečlivě vybraných snímků, které si můžete pustit online.

Díky oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE mohli atmosféru 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary loni sledovat filmoví fanoušci po celém světě. Po úspěšném startu platformy letos pořadatelé festivalu pokračují v jejím dalším rozvoji. Ani letos nebude KVIFF.TV LIVE na nejprestižnějším filmovém festivale ve střední Evropě chybět. Během 56. ročníku, který proběhne od 1. do 9. července, bude divákům zprostředkovávat ty nejdůležitější momenty přímo z centra dění. Současná podoba KVIFF.TV také nově obsahuje knihovnu více než 500 filmů a už nyní divákům nabízí festivalový warm-up v podobě snímků, které byly úspěšně uvedeny v programu festivalu loni i v předešlých letech.

TIP NA VIDEO: Rozhovor Čestmíra Strakatého s uměleckým ředitelem karlovarského festivalu Karlem Ochem

„Spolu s kolegy z programového týmu festivalu bedlivě sledujeme směřování současného světového filmu, proto s radostí a cinefilským vzrušením vítáme možnost podělit se o zážitky ze zhlédnutých snímků nejen s návštěvníky festivalu, ale i s novým virtuálním obecenstvem, a to po celých dvanáct měsíců v roce. Chceme, aby se diváci v našem online kině cítili skvěle, proto vedle kvalitních filmů nabídneme i pestrý alternativní obsah, který emoci z viděných snímků umocní a nabídne další rozměr mimořádného diváckého zážitku,“ doplňuje k rozšíření platformy umělecký ředitel Karel Och.

Knihovna KVIFF.TV nabízí kurátorovaný výběr filmů, který vznikl pod vedením zkušeného programového týmu karlovarského festivalu a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Exkluzivně tak můžete již nyní na KVIFF.TV zhlédnout například Amélii z Montmartru. Nejoblíbenější i nejoceňovanější vítěz Křišťálového glóbu za nejlepší film byl na karlovarském festivalu ve světové premiéře uveden před 21 lety. Z programu loňského ročníku festivalu ve filmové knihovně najdete během června také romanci Jana Foukala Marťanské lodě a exkluzivně i snímek Joachima Triera Nejhorší člověk na světě. V online premiéře můžete na KVIFF.TV vidět i film C’mon C’mon v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem. Filmová nabídka se dále bude každý týden rozšiřovat.

Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným. Filmové novinky nad rámec předplatného pak předplatitelé mohou získat s výraznou slevou. Bezprostředně po skončení festivalu KVIFF.TV nabídne i několik snímků z programu letošního ročníku.

KVIFF.TV jako praktický průvodce festivalem

Stejně jako loni se KVIFF.TV bude hodit všem návštěvníkům karlovarského festivalu i těm, kdo se ho z nějakého důvodu nemohou přímo účastnit. Praktickým průvodcem se ve vysílání KVIFF.TV LIVE opět stane KVIFF Guide Janka Rubeše, moderátor Saša Michailidis každý den divákům prostřednictvím Festivalových zpráv nabídne přehled stěžejních událostí. Pokračovat bude i úspěšná série rozhovorů Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X se zajímavými hosty festivalu, v pořadu Meet the Filmmakers se představí tvůrci, kteří prezentují své filmy v rámci programu letošního ročníku. Filmovou inspiraci na každý den zajistí dramaturgický tým v čele s uměleckým ředitelem Karlem Ochem v pořadech Film Brief a Curator’s Choice. Cyklus Legendy KVIFFU představí další klíčové osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do karlovarské historie, a pořad Slavné festivaly zase poodhalí zákulisí věhlasných svátků filmu.

Stejně jako loni se tedy i letos mohou všichni cinefilové díky KVIFF.TV těšit na nepřetržitý přísun videonovinek z dění na festivalu, speciální informačně-publicistický obsah připravený k letošnímu programu, rozhovory, oblíbené živé přenosy slavnostního zahájení, úvodů k filmům i příjezdů na červený koberec, soutěže o festivalové ceny a slow TV z nejfrekventovanějších míst festivalu. Živé přenosy mohou diváci sledovat v reálném čase a doslova se tak přenést na červený koberec nebo jakoukoliv jinou významnou událost. Veškerý festivalový obsah bude divákům po celém světě dostupný i ze záznamu, v českém či anglickém jazyce s titulky, a to zdarma přímo na webové platformě KVIFF.TV.