Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Týdenní přehled: Co dělat v Praze, když nejedete na festival do Varů?

První plně červencový týden se pro jedny nese v duchu začátku prázdniny a odjezdů na tábory a chalupy, pro druhé je ve znaku křepčení na karlovarském festivalu. Co dělat, pokud jste zůstali v Praze plonkoví? Máme pro vás hned několik tipů!

Reminder: Haute Couture Fashion Week

Nejprve připomínka pro milovníky té nejvytříbenější módy: od pondělí 4. července do čtvrtka 7. července bude v Paříži probíhat Haute Couture Fashion Week. Luxusní kolekce pro podzim a zimu 2022/2023 představí například Iris Van Herpen, Christian Dior, Chanel, Maison Margiela, Balenciaga nebo Jean-Paul Gaultier.

TIP NA VIDEO: Jak se měnila dámská móda v posledních 100 letech?

Video placeholde

Co dělat v Praze, když nejedete do Varů? Zajděte třeba na výstavu!

Sofie Švejdová vstupuje do současné české malby svou radikální vitalitou a do jisté míry spontánní výrazovou anarchií. V jejím díle se vše podřizuje tomu, aby byl obraz intuitivně založen jako živá stopa nekompromisního okamžiku. Talentovaná malířka nyní chystá novou výstavu s názvem Tři dny beze spánku. K vidění bude v galerii Vyšehrad od 10. do 31. července, na vernisáž ale můžete zajít už 9. července od 18 hodin.

Protančete střevíce na narozeninové party klubu Wildt

Je tomu pět let, co se malá bouda nedaleko holešovického Výstaviště proměnila v příjemný klub s ještě příjemnější zahradou, která se v teplém počasí pravidelně stává oázou nejen pro Leteňáky. Přijďte oblíbenému místu symbolicky poblahopřát k půlkulatinám o víkendu od 8. do 10. července. Dáte si lahodný drink, před vedrem se skryjete ve stínu pod korunami stromů a před pultem, kde se vystřídá několik DJs napříč různými žánry, trochu „pošlapete zelí“, jak se říká.

Užijte si koncert: Léto s Monikou v Atriu Žižkov

Playing Divas je série koncertů hudebnic, jejichž společným jmenovatelem je svébytná autorská vize. Pocházejí z různých kulturních prostředí, spojuje je cit pro míchání žánrů, touha experimentovat i svébytná prezentace. Sérii letos zahájí koncert hudebního projektu Moniky Omerzu Midriakové jménem Léto s Monikou. Za jedinečným hudebním zážitkem vyrazte ve čtvrtek 7. červenceod19 hodin do Atria Žižkov.

Podlehněte kouzlu divadla na Letních shakespearovských slavnostech

Už víc než 20 let patří Letní shakespearovské slavnosti ke stálicím pražské kulturní scény. Vznik festivalu spojeného s prostory Pražského hradu už po revoluci inicioval tehdejší prezident Václav Havel. I letos tedy fanoušky Williama Shakespeara čekají představení podle jeho nejslavnějších her. První polovina července patří Macbethovi, posléze se bude hrát Mnoho povyku pro nic a Zimní pohádka. Hraje se téměř každý den, vstupenky na jednotlivá představení ještě jsou, ale není jich mnoho, tak neváhejte!

Potěšte se letním dezertem nebo jinou dobrotou

Ať už bude dobré jídlo vaším přímým cílem, nebo bonusem uprostřed dlouhé procházky po Praze, dát si něco na zub nikdy není krok vedle. A v případě některých lahůdek se dá opravdu mluvit o vpravdě kulturním zážitku. V karlínské Esce například sezónu jahod slaví dokonalým jahodovým větrníkem, v Etapě zase mají na menu nový sendvič s domácím pestem, čerstvým sýrem, olejem z medvědího česneku a polosušenými rajčaty.