Zachumlejte se! Trendy vlněné šály, které by nosily i vybíravé Francouzky

„A hlavně si nezapomeň šálu,“ neřekla asi nikdy žádná pařížská matka. Typický styl Francouzek, který byl v posledních letech velkým zdrojem módní inspirace, totiž nikdy se zimními šálami příliš nepočítal. Letos se to ale pomalu mění!

Zatímco nošením hedvábných šátků na krku jsou Francouzky proslulé, klasické zimní šály do jejich ideálního šatníku už tolik nezapadají. „Málokdy v Paříži narazím na ženy, které by nosily plnou výbavu zimních doplňků (velké čepice, pletené rukavice, dlouhé šály, boty s kožíškem). Je to prostě moc. Francouzského stylu docílíte spíš kombinací kožených rukavic (když je hodně zima) a roláku, přes který si vezmete kabát pánského střihu,“ radila v roce 2017 na stránkách Who What Wear Sabina Socol – jedna z it-girls, které jsme v posledních letech hltaly pro jejich nenucený pařížský styl.

TIP NA VIDEO: Bez jakých kousků se Francouzky neobejdou na podzim?

Pravdou je, že když se podíváte na instagramový účet @parisiensinparis, který mapuje skutečnou módu ulice, zimní doplňky tam skoro neuvidíte. Zčásti proto, že v Paříži ještě nemusí být tak chladno, zčásti možná proto, že vlněné šály nejsou součástí francouzské módní tradice – to spíš britské nebo skandinávské. Anebo je to, jak píše Sabina – kde je čepice, chybí šála a naopak. Jeden z nejoblíbenějších zimních doplňků skutečně často supluje velký rolák nebo kožíškový límec na kabátku.

Fotogalerie: Kde seženete kvalitní vlněnou šálu?