Zachumlejte se! Trendy vlněné šály, které by nosily i vybíravé Francouzky

15. listopadu 2021 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Profimedia.cz

„A hlavně si nezapomeň šálu,“ neřekla asi nikdy žádná pařížská matka. Typický styl Francouzek, který byl v posledních letech velkým zdrojem módní inspirace, totiž nikdy se zimními šálami příliš nepočítal. Letos se to ale pomalu mění!

Zatímco nošením hedvábných šátků na krku jsou Francouzky proslulé, klasické zimní šály do jejich ideálního šatníku už tolik nezapadají. „Málokdy v Paříži narazím na ženy, které by nosily plnou výbavu zimních doplňků (velké čepice, pletené rukavice, dlouhé šály, boty s kožíškem). Je to prostě moc. Francouzského stylu docílíte spíš kombinací kožených rukavic (když je hodně zima) a roláku, přes který si vezmete kabát pánského střihu,“ radila v roce 2017 na stránkách Who What Wear Sabina Socol – jedna z it-girls, které jsme v posledních letech hltaly pro jejich nenucený pařížský styl

TIP NA VIDEO: Bez jakých kousků se Francouzky neobejdou na podzim?

Základní pilíře šatníku Francouzek na podzim VIDEO Videohub

Pravdou je, že když se podíváte na instagramový účet @parisiensinparis, který mapuje skutečnou módu ulice, zimní doplňky tam skoro neuvidíte. Zčásti proto, že v Paříži ještě nemusí být tak chladno, zčásti možná proto, že vlněné šály nejsou součástí francouzské módní tradice – to spíš britské nebo skandinávské. Anebo je to, jak píše Sabina – kde je čepice, chybí šála a naopak. Jeden z nejoblíbenějších zimních doplňků skutečně často supluje velký rolák nebo kožíškový límec na kabátku.

Na druhou stranu máme rok 2021, koncept typické Pařížanky se pomalu vyčerpává a pandemie udržuje pleteniny na prvním místě mezi trendy. I populární francouzské značky jako Sézane nebo Rouje tak do svých kolekcí zařazují velké vlněné a barevné šály, zatímco Miu Miu v aktuální kolekci představuje rozkošné háčkované sety kukel, šál a návleků na ruce, které doprovázejí péřové prošívané doplňky. Cool nenucenost? Ani ne. Nadčasová elegance? Už vůbec! Vše ale nasvědčuje tomu, že být zachumlaná is the new chic. 

Miu Miu podzim/zima 2021–22 Miu Miu podzim/zima 2021–22 Autor: Profimedia.cz
Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz

Fotogalerie: Kde seženete kvalitní vlněnou šálu?

Fotogalerie

28 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy