Večerní šaty od českých návrhářek: Kde si je můžete koupit nebo zapůjčit online?

Druhá vlna party sezony se rozjíždí a otázka zůstává: Kde sehnat šaty? Tentokrát jsme se podívali na tvorbu českých návrhářek. 

V čem vyrazit na bál nebo na slavnostní večer, abyste se cítila skvěle? Jednou z možností, na kterou často sázejí i české herečky, je vsadit na lokální tvorbu. Ta bývá originální, osobitá, často i udržitelná a ještě sklidíte body za propagaci české značky. Pokud ale nejste herečkou, která zrovna vyráží na České lvy, a nemáte vytipovanou návrhářku, jež by vám ochotně a rychle ušila šaty na míru, možná tápete, kde vlastně takový hotový kousek najít.

Nutno uznat, že čeští módní tvůrci, respektive tvůrkyně, nejsou příliš připravení na to, že by jejich značku chtěl někdo nakupovat z pohodlí domova. E-shopy často zejí prázdnotou, kolekce na internetu nejsou aktuální anebo na webu najdete jen lookbook čili prohlížecí katalog. V lepším případě informaci, že e-shop "coming soon". Naštěstí existují výjimky, které považují za dobrý nápad mít na e-shopu dostupnou alespoň část kolekce.

Nově se tak můžete seznámit online třeba s tvorbou Zuzany Kubíčkové, která vytvořila e-shop pro svou dostupnější kolekci Pop, anebo Mirky Talavaškové, jež nedávno spustila online prodej své značky Talabaya. Na pár kliknutí můžete mít i šaty od Leedy, Odivi nebo od návrhářky Josefiny Bakošové. Mimochodem, právě Josefina nabízí i praktickou službu, jejich zapůjčení, stejně jako návrhářka s vietnamskými kořeny Mimi Lan Nguyen, která stojí za zajímavou značkou La Femme Mimi.

Kontakty na e-shopy a tipy na konkrétní šaty najdete ve fotogalerii.