.

. Zdroj: Instagram @pandorasykes

Určeno k lenošení & snění: Šaty à la noční košilky letí u nás i ve světě!

Představte si šaty, ve kterých můžete snít ve dne i v noci. Nebo ve kterých můžete být ve dne i v noci. Jak by vypadaly? Pohodlné? Romantické? Krajkové a průsvitné? Nebo naopak trochu starosvětsky cudné?

Když jsme před rokem mluvili s Ester Geislerovou a Josefinou Bakošovou, které stojí za projektem Terapie sdílením, měly v hlavě nápad na šaty, které jsou určeny na noční i denní snění. O rok později je kolekce „košilek“ To a jen sen skutečně na světě, konkrétně na webu www.esterajosefina.cz. „Jsou pohodlné pro noční spánek a krásné na denní nošení. Ráno se probudíte a můžete jít rovnou ven, zůstat ve snu a snít dál,“ říkají k nové kolekci její autorky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Cílem autorek bylo vytvořit kolekci, ve které se jejich nositelky budou cítit žensky a uvolněně, zároveň by ale měla být vhodná k lenošení a dennímu snění. “Spánek je důležitý pro všechno, co děláme, pojďme víc snít a odpočívat! To je poselství této kolekce,“ doplňuje Ester Geislerová. Kolekce materiálem odkazuje k pyžamům, nočním košilím a povlečení, které si pamatujeme z dětství. Košilky jsou vyrobené ze stoprocentní bavlny a jsou k dostání ve dvou variantách. První z nich je se vzorem kostky v kombinaci bleděmodrá/bílá nebo šedá bílá a druhá varianta je se vzorem drobné kostičky v kombinaci černá/bílá. #toajensen #esterajosefina #terapiesdilenim #🐰

Příspěvek sdílený Ester&Josefina (@esterajosefina),Bře 20, 2019 v 10:35 PDT

„Košilkošaty“ jsou inspirovány klasickými pyžamy nebo povlečením, které si pamatujeme z dětství. Jsou bavlněné, mají volný košilový střih, v pase stahovací mašli a vybrat si můžete buď bílé, anebo s vichy kostkou v odstínu modré či šedé.

Musím říct, že jsem byla hodně zvědavá, jak Ester a Josefina své šaty pojmou, protože už nějaký pátek sleduju tentýž nápad u značky Sleeper. Její šaty jsou ovšem zase jiné, jsou to zpravidla lněné košilky s volným střihem a zapínáním vpředu, které mají romanticky balonové rukávy nebo odhalená ramena. Jsou samozřejmě tak krásné, že je škoda jít v nich jen spát, ale současně tak ležérní, že v nich zkrátka musíte aspoň relaxovat. Ideální na dovolenou nebo jako kaftan na plavky!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Flower Loungewear Dress 💐 rg our #sleepermuse @_jeanettemadsen_ ❤️

Příspěvek sdílený Sleeper (@daily_sleeper),Bře 25, 2019 v 2:33 PDT

Další žhavou novinkou je od Sleeper pyžamový set nebo negližé s peříčkovým lemem, který dodává příjemně rozmarný pocit (nedávno ho oblékla i Karolína Kurková).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Beautiful @hannahbaxward in our Black Pajama Set “Black Tie” for @ginzamagazine ❤️

Příspěvek sdílený Sleeper (@daily_sleeper),Úno 22, 2019 v 12:48 PST

A že jsou teď šaty ve stylu košilek v kurzu, stvrzuje do třetice i módní influencerka a stylistka Bettina Looney, která spolu se značkou Henriette von Grünberg stvořila košilkové šaty Bettina – z hedvábného saténu, splývavé, dlouhé až na zem a s hlubokým výstřihem na zádech, který se stahuje mašlí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

The Bettina dress. Hand made of four meters 100% satin silk by @henriette_vongruenberg designed by us 👗 available now via the link in bio 💋

Příspěvek sdílený B E T T I N A L O O N E Y (@bettinalooney),Bře 27, 2019 v 12:37 PDT