Jaro si žádá plisované sukně a tohle je 20 nejhezčích, které jsme objevili

Zatímco poslední sezóně vládly spíše úzké saténové nebo hedvábné sukně, s jarem se vrací rozevlátost! A tu nejvíce milujeme v podobě midi plisovaných sukní.

Že se plisované sukně dostávají zase do popředí, bylo vidět i na pařížském fashion weeku – objevovaly se hlavně v době konání přehlídky Dior, kdy se přilehlé ulice tradičně zaplňují elegantními outfity. Lehoučká skládaná látka už k jaru zkrátka neodmyslitelně patří tak jako tulipány nebo první posezení na zahrádce. Každý rok ovšem nabírá trochu jinou podobu.

Jaké jsou trendy letos? Stále letí zvířecí vzory jako hadí, leopardí nebo tygří, a to i v nezvyklých barevných variacích. K nim se přidávají něžné květinové potisky v pastelových odstínech. A nechybí ani trocha geometrie, která se opět nese na vlně op-artu – v kombinaci s plisé to působí velmi efektně.

Výrazná sukně si přímo žádá o jednoduchý vršek v podobě černého nebo šedého svetru nebo bílého trika. Nicméně i pokud zvolíte jednobarevnou, můžete zkusit spíše ladění tón v tónu. Tento rok je velkým hitem hlavně béžová, ale také světle žlutá, blankytně modrá a všechny odstíny zelené včetně takzvané "sage green" (šalvějové).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

My kind of extension 🚷 Photo @theurbanspotter

Příspěvek sdílený Jeanette Friis Madsen (@_jeanettemadsen_),Úno 13, 2019 v 6:13 PST

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#cphfw

Příspěvek sdílený Karoline Dall (@karodall),Led 31, 2019 v 2:45 PST

Kde právě teď koupíte krásnou plisovanou sukni? Naše tipy najdete ve fotogalerii.