20 stylových trenčkotů, po kterých budeme na jaře toužit

Trenčkoty patří ke klasickým kouskům pánského i dámského šatníku. Tak klasickým, že jsme na ně v posledních letech trochu zapomněli. Letos ale bude všechno jinak!

Jestli bychom měli jmenovat jeden kousek, který dominoval ulicím čtyř hlavních módních metropolí v posledních čtyřech týdnech, kdy se zde konaly přehlídky pro podzim a zimu 2019 a 2020, pak by to byl trenčkot. Pravda, zcela v duchu tradice značky Burberry byla jejich koncentrace největší v Londýně, ale i mimo britskou metropoli je znát, že tento nadčasový kousek slaví velký návrat.

Částečně za to vděčíme aktuálnímu trendu béžové a přírodních odstínů vůbec. Částečně možná nostalgii po klasické eleganci ve stylu Audrey Hepburn nebo po sofistikovaných oversize střizích, jaké nás učila nosit návrhářka Phoebe Philo. Obojí působí dospěle, elegantně a sebevědomě.

A jaké trenčkoty letí? Především ty klasické, v odstínech béžové od tmavší velbloudí po světlý safari odstín. Pokud toužíte po něčem výraznějším, klidně si pořiďte i denimový trenčkot, ale i zde platí, že by měl mít perfektní střih. Žhavým trendem jsou také trenčkoty, které kombinují materiály, jako jsou bavlna a denim nebo gabardén a kůže. Stále letí i kůže, i když tu si teď asi schováme spíš na podzim.

Co se týče střihů, tak trenčkot variuje hlavně v detailech, jako je provedení pásku, límce, klop nebo rukávů. Spíše se dá říct, že ovlivňuje vzhled jiných kousků – třeba kratších bundiček nebo košilových šatů.

Kde právě teď koupíte stylový trenčkot? Naše tipy najdete ve fotogalerii.