Trochu jiná romantika: Nejkrásnější šaty v neutrálních odstínech

Je to asi dva roky, co se módní svět zbláznil do béžové barvy a jejích nuancí. Letos navíc tento odstín znovu nastolil jeden z nejvlivnějších návrhářů současnosti, Francouz jménem Simon Porte Jacquemus. 

Béžová barva v současné módě představuje umírněný luxus, vytříbený vkus i udržitelnost, jelikož se dobře kombinuje a to ji předurčuje k tomu, aby v našich šatnících vydržela celá léta. Jsou dokonce lidé, kteří svůj šatník ladí jen do bílé, černé, denimu a béžové. „Tohle není umělecká show. Prodávám oblečení, takže jsem se vrátil k věcem, které jsou minimalistické a nenucené, jako třeba šaty, které si můžete obléct třeba na svatbu a pak ještě několikrát,“ řekl Jacquemus ke své „béžové“ přehlídce (ve skutečnosti jde o velmi světlé pastelové tóny).

V létě pak pro béžovou a podobné neutrální odstíny platí ono otřepané, že jde o novou černou. Je totiž podobně variabilní, ale podobně obstojí i sama o sobě (v létě je navíc praktičtější, protože v ní není takové horko). Celobéžové outfity, kdy zkombinujete podobné odstíny oblečení, kabelky a třeba bot, nejsou v módě žádným faux-pas. Naopak, představují jistotu, když prostě nechcete být za každou cenu „vidět“, ale současně si potřebujete být jistá, že je váš outfit stylový.

Mimochodem, trendy letní kombinací je také béžová s bílou. Neutrální odstíny si jinak dobře rozumí s úplety i se lnem a sluší jim sexy střih na ramínka i košilový.

Loading
Loading

Kde koupíte stylové neutrální šaty? Podívejte se do fotogalerie.