Trenčkoty 2020: Kde už teď koupíte nejpotřebnější módní kousek tohoto jara?

1. března 2020 • 06:00
Street style v Paříži • Foto: Profimedia.cz

Street style pařížského fashion weeku opět potvrdil, že trenčkot je módním kouskem, který i letos patří do našich šatníků.

Trenčkoty jsou již několik desítek let základem nadčasového šatníku, díky své variabilitě ale nepřestávají být ani objektem žhavých trendů. Návrháři či značky v posledních letech experimentovali s různými střihy, kombinovali trenčkoty s kápí, pohrávali si s délkou rukávů i s kombinací klasického trenčkotu třeba s kostkovaným vzorem. Letos se však příliš nevzdalují od osvědčeného konceptu dvouřadého kabátu s klopami a páskem. 

Celine Celine Autor: Profimedia.cz
Burberry Burberry Autor: Profimedia.cz
JW Anderson JW Anderson Autor: Profimedia.cz

A také pařížský street style posledních dní potvrdil, že klasické trenčkoty stále patří mezi žádoucí módní kousky. Skvěle totiž ukotvují aktuální trendy, jako jsou kůže (zkuste třeba přehodit trenčkot přes koženou košili) nebo kalhotové kostýmy, a současně zapadají do trendu celobéžových outfitů. Ale chybu neuděláte, ani když si trenčkot po francouzsku obléknete k džínám a k bílé košili, jako to bylo k vidění na přehlídce Celine.

Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz
Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz
Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz

Trenčkot je zkrátka stálice a jako takový ho seženete nejen v aktuálních kolekcích (mrkněte do fotogalerie), ale i ve výběrových second handech. Jeden tip za všechny: Nově otevřený obchůdek na pražských Vinohradech Lula Vintage Prague.

Kde právě teď koupíte stylový trenčkot? Podívejte se do fotogalerie.

Fotogalerie

14 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy