To nejlepší z MBPFW: 45 nositelných modelů, které nás nadchly!

Uplynulé čtyři dny patřily té nejprestižnější módní události, jakou v tuzemsku máme – Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. A opět to bylo krásné, pestré a přínosné!

Mercedes-Benz Prague Fashion Week může vzbuzovat řadu předsudků, jako třeba že se lokální designérská tvorba nemůže rovnat té zahraniční. Anebo rozporuplných emocí, když sledujeme avantgardní český street style, který k této akci neodmyslitelně patří. Na druhou stranu se jedná o akci, o jejímž smyslu se už po těch letech, co se v Praze koná, nedá pochybovat.

Mít „něco“ od českého nebo slovenského návrháře je čím dál prestižnější nejen z důvodu podpory lokální značky, ale i proto, že někteří návrháři si už vybudovali svůj rozpoznatelný rukopis, ať už jsou to zubatý motiv u Zdenky Imreczeové, autorské vzory Adama Kosta nebo třeba viditelná cedulka na rukávu u modelů Lukáše Krnáče.

Imreczeova

Svůj vlastní styl našel také Boris Kráľ, student Ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati, který vyhrál soutěž Van Graaf Junior Talent 2019. Ten zaujal především originálními siluetami svých oděvů, které akcentovaly úzký pas a širší boky, a to vše v lehce futuristickém provedení.

Také tuzemští návrháři se svou tvorbu snaží posunout více do světového epicentra současných trendů. Streetwearová značka LaFormela se tak čím dál více formuje jako česká Balenciaga, Miro Sabo koketuje s prvky, které byly v posledních dvou sezonách k vidění i u značky Erdem, a slovenská návrhářka Vanda Janda učí nosit Čechy a Slováky na červený koberec ohromné tylové róby, které ve světě reprezentuje Giambattista Valli.

Nováčkem na fashion weeku se stala Božidara, která štrykuje svetry jako od babičky. Možná je to poněkud ambiciózní, prezentovat na přehlídce jen pleteniny, nicméně její podání bylo příjemným odlehčením ve stylu Brigitte Bardot.

Božidara

Podobně přehlídka Pietro Filipi nabídla podmanivý mix barev, vintage a streetwear prvků. Na kolekci se podíleli čtyři módní návrháři v čele s Lenkou Drápalovou a jejím zásadním atributem byla nositelnost. Jinými slovy, takové outfity by si člověk hned vzal na sebe.

A nejen ty. Podívejte se na 40 úžasných a nositelných modelů z MBPFW v segmentu dámské módy, které budou definovat sezonu podzim/zima 2019-2020.