Svůdnost, šetrnost i pohodlí: Top 9 českých značek spodního prádla

4. září 2021 • 06:00
 • Pokud na vás sety z Agent Provocateur nebo Victoria's Secret působí už trochu vyčpělě, je na čase myslet lokálně! Nádherné, kvalitní, etické a k přírodě šetrné prádlo totiž najdete také u českých tvůrců, jejichž návrhy většinou bez problémů strčí do kapsy i provařené značky. Pojďte se proto seznámit: toto jsou místní designéři, jejichž logo by se mělo objevit na vaší nové podprsence!

  LNKrules

  Na jedné straně pozorujeme výrazný příklon českých tvůrců k minimalismu a o to větší důraz na kvalitu a materiál. Už dávno totiž minula éra laciných setů a umělotin. Své o tom ví například Elena Klimoszek, která od roku 2016 tvoří pod značkou LNKrules. V její nabídce nenajdete žádné kostice ani vycpávky. Její prádlo vyniká především pohodlností a důrazem na materiál, který je šetrný nejen k tělu svých nositelek, ale také k celé planetě. Na své si nicméně rozhodně přijdou i milovnice krajky – lehce dekadentní kolekce zdobená vzorem temných květů je ryzí definicí sexy sofistikovanosti.

  TIP NA VIDEO: Podívejte se na rozhovor s návrhářkou spodního prádla Terezou Vu
  Návrhářka Tereza Vu: Nahota není u nás doma tabu, svoje prádlo zkouším nejdřív na sobě VIDEO Martin Mol

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Beast of the East

  Spojte kapku punku s ženskou éteričností a získáte hlavní esenci, která tuto českou značku zcela odlišuje od ostatních. Zakladatelky projektu Kateřina Plamitzerová a Alena Jakubová dbají na lokální tvorbu i materiály vyrobené v českých pletárnách. Jejich prádlo – kterému dominují hlavně poloprůhledné kalhotky s vysokým pasem – vychází především z hledání ženských atributů, jejichž prvky se poté autorky snaží vtisknout do jednotlivých kousků. Kromě nekonvenčních setů najdete v nabídce Beast of the East také dekadentní roušky a masky, které rozhodně najdou své uplatnění i poté, co nás nadobro opustí světová pandemie.

 • Corpus Lingerie

  Sestrám Anně Bolze a Alžbětě Žákové je velmi blízký styl založený na jednoduchosti, pohodlí i funkčnosti v ryze ženském pojetí. Na spodní prádlo zakladatelky pohlížejí jako na základní stavební kámen každého šatníku ženy, i proto jejich značka nese název Corpus. V jejich nabídce najdete především jednoduché, perfektně padnoucí střihy a velmi nadčasový design, který vás podrží v jakékoliv situaci. Prádlo je navíc ručně šité a vyrobené z certifikovaného organického bambusu.

 • Dark Matter Lingerie

  Odkazy k bondage i harness, průsvitné materiály a jednoduché střihy. Ručně šité prádlo oslavuje ženu v její úplnosti, se všemi stinnými stránkami, které by v sobě žádná z nás neměla potlačovat, ale naopak je měla ukázat a přetavit v něco pozitivního. Této značce se nedá upřít chytrá a nijak prvoplánová hra s ženskou sexualitou, která boří jakákoliv přežitá tabu a zároveň působí naprosto přirozeně. Dokládá to i fakt, že značka k srpnovému Mezinárodnímu dni ženského orgasmu vydala speciální kolekci, jejíž tváří se stala violoncellistka Terezie Kovalová.

 • Objet Petit A

  Tento malý romantický zázrak nenajdete v žádném kamenném obchodě a po e-shopu byste též pátrali marně. Hojně řasené kalhotky v neutrálních a pudrových odstínech, které vznikají díky barvení látky v přírodních odvarech z bylinek a koření, tak můžete obdivovat především na Instagramu zakladatelky značky Terezy Švolíkové. A až se náležitě pokocháte, nezapomeňte autorce tohoto snového konceptu napsat zprávu a jedny (i když možná rovnou i dvoje či troje) kalhotky si u ní objednat.

 • Lorii

  Značka Lorii začíná být minimálně v rámci sociálních sítí velmi populární. Založila ji někdejší studentka práv Petra Lorencová. Dříve působila jako modelka a měla prý často problém sehnat prádlo, které by jí skutečně sedělo. A tak si prostě jednou ušila vlastní. Jedna z hlavních myšlenek její značky se proto nabízí sama – Lorencová v návrzích klade důraz na pohodlnost v kombinaci s nadčasovostí doplněnou o sexy krajku. Stačí už jen doufat, že postupem času se rozšíří nabídka velikostí, rozpětí od XS do M je přeci jen nedostačující.

 • Paon

  Šijí je stroje na Moravě, odkud pak putují do pražského showroomu. Značka Paon, která je stále populárnější, též staví hlavně na pohodlí a etickém a lokálním přístupu k výrobě. V nabídce najdete romantické krajkové modely, funkční sportovně střižené podprsenky a kalhotky, ale také plavky a malou kolekci pánských boxerek. Čerstvou novinkou je pak trojice kojicích podprsenek – jedna sportovnější s pevným lemem, druhá zcela minimalistická a třetí krajková. Kdo tedy tvrdí, že prádlo pro čerstvé maminky je fádní, měl by nejspíš změnit názor.

 • Tereza Vu

  Nesmíme zapomenout ani na již dobře známou scénu designérů. Mezi jednu z nejvýraznějších tvůrkyň českého ženského prádla patří bezesporu Tereza Vu. Návrhářka známá pro svou lásku ke spojení jemných krajek se saténem a sametem se netají tím, že své návrhy vždy nejprve testuje na sobě. V kolekci Signature, která je dostupná na jejím e-shopu, se navíc přímo zaměřuje na pohodlnost a perfektní střih lichotící každému ženskému tělu – a to v podobě nastavitelných obvodů jak podprsenek, tak kalhotek.

 • Zuzana Kubíčková

  Seznam by nebyl kompletní bez české návrhářky a královny elegance Zuzany Kubíčkové. Ta je známá pro svou éteričnost, snové návrhy i typicky ženské siluety. A všechny tyto typické prvky z kolekcí oblečení přenáší i do svých budoárových návrhů spodního prádla a kousků na spaní. Modely vyrobené z překrásného hedvábí jsou navíc často doplněné o jemné i výraznější krajky, řasení a výšivky. Jednoduše pravá definice křehkosti, éteričnosti a ryzí ženskosti.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy