Styl v ulicích Londýna: Mezi nejlépe oblečenými zazářila i Češka!

New York předal symbolické módní žezlo Londýnu, který dostál své pověsti deštivé metropole. Jak si tentokrát módní influencerky poradily s outfity?

Včera skončil londýnský fashion week, který opět přinesl porci trendů a i přes nadcházející jaro odpovídala – většina módních influencerek nahodila trenčkoty, vlněné kabátky nebo kožené blejzry a nezřídka i deštníky. Jinak byl londýnský street style opět hodně „béžový“, „kožený“ a „kalhotový“, podobně jako předtím v Kodani nebo v New Yorku.

Klasická elegance protknutá aktuálními prvky neztrácí na síle a nepřestává bavit ani po tisícerém zhlédnutí. Je v ní totiž i cosi úlevného, móda je díky ní opět čitelnější a lépe se aplikuje do běžného života. A pozor! Fotografové tentokrát zachytili i českou stopu – PR asistentku a redaktorku Adélu Šponerovou v romantických šatech od návrháře Martina Kohouta.

Adéla Šponerová v šatech od Martina Kohouta

Mimochodem, když jsme u českých stop, nelze opomenout, že jednu výraznou zanechal na londýnském fashion weeku i návrhář Jiří Kalfař. Kromě kolekce samotné zaujal i pozoruhodným stylingem, kdy některým modelkám zakryl hlavy látkou.

Loading

Připomněl tím rukopis jiného talentovaného návrháře, třicetiletého Brita Richarda Quinna, který se do historie mimo jiné už teď zapsal tím, že právě jeho přehlídku si vybrala královna Alžběta II., když před dvěma lety vůbec poprvé v životě zavítala na fashion week.

Více outfitů z Londýna najdete ve fotogalerii.