Sportovní legíny: Jak vybrat ty, které vám padnou a zeštíhlí postavu?

Nenašla jste ještě ty správné legíny, ve kterých by vám bylo při sportu maximálně pohodlně, držely stále na svém místě a ještě vám navíc zpevnily postavu?

Možná jste si doposud říkala, že to jsou „jen legíny, a tak je vlastně jedno, jaké budete mít. Hodinu ve fitku v nich přece vydržíte. Jenže neustále popotahování sjíždějícího pasu, vytahaná kolena a nepříjemné pocení vám rozhodně sportovní aktivitu, do které jste se třeba musela trochu přemlouvat, nezpříjemní. Padnoucí, funkční a stylové legíny jsou zkrátka základ, díky kterému se budete cítit skvěle, ať už na hodině jógy, nebo při hromadné lekci kick boxu. A jak tedy vybrat ty správné?

Jsou pro vás legíny nutné zlo, které vytrpíte jen během sportu? Rozhodně to tak být nemusí! Správný střih totiž dokáže zázraky. Zvýrazní vám pas, prodlouží nohy, splácne bříško nebo třeba zakulatí zadeček. Stačí jen sáhnout po těch pravých. Stěžejní je samozřejmě velikost. Neměly by být příliš těsné, ale ani příliš volné. Při pohybu musí legíny držet na místě hlavně v obvodu pasu, v rozkroku a kolem kotníků. Proto se neostýchejte a v kabince si trochu zaskákejte, udělejte pár dřepů, protáhněte se, projděte se... jen tak zjistíte, jestli vám správně drží.

Pokud sportujete pravidelně, rozhodně byste neměla mít jen jedny jediné legíny na všemožné aktivity. „Legíny mohou být pevnější i jemnější, podle toho, na jaký typ aktivity je potřebujete. Určitě by měly odvádět pot a pomocí správného střihu formovat postavu. U legín Kinoko je například materiál BODY vhodný na trek do hor a není náchylný na mechanické opotřebení, sportovnější materiál MOVE ocení milovnice rychlejšího pohybu, nejjemnější HUG je vhodný pro relaxaci, cestování nebo pomalou jógu,“ vysvětluje Veronika Součková, vedoucí prodejny Kinoko Letná. A dodává: „Ať už jsou legíny na jakoukoliv aktivitu, nejdůležitější je, aby byly co nejpohodlnější a sedly vám jako druhá kůže!“

Tipy na legíny, které si zamilujete, najdete v galerii: